Patrick Smith/Getty Images

Košarka

15.11.2019 | 20.07 > 20:11

Fener se "smrzao" u Moskvi, nastavljaju se problemi

U meču osmog kola Evrolige koji se igrao u petak CSKA je na domaćem terenu u Moskvi bio bolji od Fenerbahčea rezultatom 88:70 i tako produbio loš niz istanbulskog tima.

Majk Džejms

Mikhail Serbin/Euroleague Basketball via Getty Images

Majk Džejms

U meču u kojem je ruski tim dominirao gosti su se rezultatski držali otprilike do poluvremena, a onda su domaći krenuli da prave sve veću prednost i prelomili meč.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Majk Džejms sa 31 poenom (8/12 iz igre, 9/9 penali) i Letonac Janis Strelnijeks sa 23 poena. Darun Hilijad je dao 9 poena, a Kajl Hajns 8 uz 7 skokova.

U bledom timu Fenerbahčea dobar je bio Kostas Slukas sa 20 poena, 19 je imao Derik Vilijams, a srpski reprezentativac Nikola Kalinić imao je 6 poena (3/8 iz igre), 10 skokova, 2 asistencije po jednu ukradenu i izgubljenu loptu za 39 minuta. Vladimir Štimac nije ulazio u igru.

Bio je to četvrti poraz turskog tima u proteklih pet mečeva u EL, a jedini put su u tom period slavili protiv oslabljenog Bajerna na domaćem terenu u prethodnom kolu.

Posle pobede CSKA ostaje u vrhu sa skorom 6-2, dok je Fener na razočaravajućih 2-6. U narednom kolu „Armejci“ gostuju Baskoniji, dok će žuto-plavi gostovati Barseloni.

Evroligaš Panatinaikos je ranije u petak raskinuo saradnju sa dosadašnjim trenerom Argirisom Pedulakisom.