Braun: Ovakvi mečevi su normalna stvar u košarci

Euroleague 15. nov 201923:28 > 23:29
Euroleague Basketball via Getty Images

Plejmejker Crvene zvezde Lorenzo Braun istakao je posle poraza od Asvela 74:72 u osmom kolu Evrolige da ekipa nije iskoristila svoje šanse, ali da se to dešava.

Lorenzo je imao priliku da u poslednjem napadu reši meč, ali je četiri minuta pre kraja poslednjeg produžetka izgubio loptu, što je Asvel iskoristio i odneo pobedu. Upitan šta se dogodilo, Braun je rekao:

Povezano

Asvel je postigao više poena od nas. To se desilo, postigli su više poena. Igrali su jaku odbranu. Imali smo dobru priliku, ali je nismo iskoristili. To se ponekad dešava“.

Na pitanje da li je činjenica da je zamalo dobijem meč otišao u produžetke imala uticaja na igru crveno-belih u nastavku, 29-godišnjak je rekao:

Ne, to je košarka. Sada ne možemo da uradimo bilo šta tim povodom. Nismo dobro odigrali u produžetku“.

Crveno-beli u nedelju igraju derbi sa Partizanom u „Štark Areni“, koji će biti domaćin tog susreta.

To je druga utakmica. Moramo da promenimo brzinu. Još mnogo mečeva nas očekuje. Igramo u nedelju, utorak, četvrtak… Moramo da imate kratko pamćenje, da zaboravimo ovaj poraz, vratimo se sutra, da treniramo, odgledamo video i da napravimo plan za derbi. Pobednika će odlučiti želja za pobedom. Takve mečeve ne rešava strategija. Mi je želimo više i učinićemo sve što je potrebno da je dobijemo“, zaključio je Braun.