Patrick Smith/Getty Images

Košarka

19.11.2019 | 20.29 > 20:31

Uspela promena trenera: PAO slavio u Kaunasu

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Žalgiris u Kaunasu u devetom kolu Evrolige rezultatom 86:85.

Nik Kalates

Turkish Airlines EuroLeague

Nik Kalates

Atinjani su do trijumfa u prvoj utakmici, posle smene trenera Argirisa Pedulakisa, stigli tek u dramatičnom finišu, iako su na startu poslednje deonice imali dvocifreni plus.

Najzaslužniji za to bio je sjajni Nik Kalates sa 19 poena (5/7 za tri) i 12 asistencija. Dešon Tomas ga je pratio sa 13 poena, a Janis Papapetru sa 10.

U redovima Žalgirisa, 15 poena dao je Zek Ledej, 14 Lukas Lekavičijus, a 12 poena i 8 skokova imao je Džok Lendejl.

Žalgiris je vodio većim delom prve četvrtine, da bi Panatinaikos potom uspostavio kontrolu.

Prvi dvocifreni plus viđen je pred kraj poluvremena (38:28), a Zeleni su tokom trećeg perioda imali i najvećih +16 (51:35).

Domaći su u nekoliko navrata poslednjeg kvartala uspeli da priđu na jednocifreni zaostatak, a potom i meč odvedu u potpunu dramu, ali je PAO ipak sačuvao trijumf.

Grčki klub ima skor 5-4, dok su Litvanci na 3-5.