Košarka

22.11.2019 | 22.09 > 22:11

PAO naneo šesti poraz Radonjićevom Bajernu

BC Panathinaikos

Košarkaši Panatinaikosa slavili su u meču 10. kola Evrolige na gostovanju Bajernu rezultatom 87:75.

Dejan Radonjić

Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

Meč u Minhenu je bolje otvorila ekipa Dejana Radonjića, ali je grčki tim uspeo da pronađe ritam do kraja prvog poluvremena i na pauzu ode sa pola koša prednosti (36:35).

U nastavku je Panata potpuno preuzela inicijativu, treću deonicu dobila sa +11, a zatim mirno privela duel kraju.

Najbolji u gostujućem sastavu bio je Dešon Tomas sa 14 poena. Pratio ga Tajris Rajs sa 13, a dvocifreni su bili i Nik Kalatis sa 12, Janis Papapetru sa 11 i Džimer Fredet sa 10 poena.

U redovima minhenske ekipe istakao se Pol Zipser sa 23 poena, dok je Greg Monro ubacio 15.

Vladimir Lučić je za 32 minuta na terenu postigao sedam poena, dok je Leon Radošević ubacio dva za sedam minuta.

Atinjani su tako upisali šestu pobedu, dok je Bajern doživeo šesti neuspeh u elitnom takmičenju.