Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

22.11.2019 | 22.43 > 22:48

Štimac vodio Fener, Turci nerešivi za ASVEL

Košarkaši Fenerbahčea ostvarili su treću pobedu u Evroligi, pošto su kao gosti savladali ASVEL rezultatom 88:72.

Vladimir Štimac

Euroleague

Tim Željka Obradovića odigrao je dobru utakmicu u Francuskoj, posle nekoliko lošijih izdanja istanbulske ekipe, kako u elitnom takmičenju, tako i u turskoj Superligi.

Tokom čitavom meča je Fener kontrolisao dešavanja na terenu, a najbolji je bio srpski centar Vladimir Štimac, koji je za 22 minuta na terenu postigao 21 poen, uz osam skokova i jednu asistenciju.

Derik Vilijams je dodao 17, Meli Mahmutoglu 14, a Bobi Dikson 13 poena. Nikola Kalinić je proveo 24 minuta na terenu i ubacio šest poena.

U redovima francuske ekipe najbolji je bio Dejvid Lajti sa 18 poena.

To je drugi poraz za ASVEL na domaćem terenu ove sezone, a prvi poraz pred svojim navijačima doživeli su od drugog turskog predstavnika ekipe Efesa.

ASVEL je na devetom mestu na tabeli sa skorom 5-5.

Fener je na 16. poziciji sa tri pobede i sedam poraza.