Pool, Getty Images Sport

Košarka

02.12.2019 | 15.21

Micov propušta Zvezdu

Krilni košarkaš Olimpije iz Milana povredio je desno stopalo u meču prvenstva Italije protiv Ređo Emilije i propustiće duel 12. kola Evrolige sa Crvenom zvezdom u četvrtak u Beogradu.

Lučić i Micov

Luca Sgamellotti/EB via Getty Images

"Pri kraju utakmice, kada sam se vratio u igru, krenuo sam i samo sam odjednom osetio i čuo “kvrc“. Kao da je nešto puklo, izašao sam... Otišao sam na magnetnu rezonancu, hvala bogu nema nikakve frakture, ali imam problem sa ligamentom, kao i povredu kosti, pa ću morati da mirujem. Ne znam koliko tačno, ali sigurno 10-15 dana," rekao je Micov u intervjuu za Sport Klub, u kome je pričao i o eventualnom povratku u reprezentaciju Srbije.

Tridesetčetvogorododišnji krilni košarkaš je ove sezone u Evroligi odigrao deset utakmica i prosečno je beležio 12 poena, 3.3 skoka i 2.1 asistenciju za 27 minuta provedenih na terenu.

Srpski prvak duel sa Milanezima dočekuje posle pobeda protiv Žalgirisa i Valensije, dok je ekipa Etorea Mesine upisala dva uzastopna poraza u duelima sa Efesom i Olimpijakosom.