Real Madrid BC

Košarkaši Real Madrida ostvarili su i sedmu uzastopnu pobedu u Evroligi.

Fakundo Kampaco

Euroleague

Kraljevski klub je pred svojim navijačima, u izuzetnoj šuterskoj večeri, savladao Valensiju rezultatom 111:99 i sa učinkom 9-3 prenoćiće usamljen na drugoj poziciji.

Ekipa Pabla Lasa od starta je bila bolja, ali je utakmicu prelomila tek u poslednjoj četvrtini. Madriđani su u odlučujućih deset minuta ušli sa dvocifrenom razlikom (80:70), a serijom 7:0 za 87:70 idefinitivno su rešili utakmicu.

Domaći tim je pogodio čak 17 trojki iz 29 pokušaja, za dva poena je šutirao 60 odsto, a imao je i 12 asistencija više od Valencije.

Amerikanac sa slovenačkim pasošem Entoni Rendolf je bio najefikasniji sa 18 poena, Fabijen Kozer je imao 16, Trej Tompkins 14, Valter Tavares i Džsjsi Kerol po 12, dok je Fakundo Kampaco upisao 8 poena i 17 asistencija za samo 23 minuta.

U drugom uzastopnom porazu Valensije, osmom u sezoni, Džordan Lojd je postigao 21 poen, Majk Tobi je dodao 20, a Bojan Dubljević 17 (3/5 za dva, 3/7 za tri, 2/4 slobodna bacanja), uz 6 skokova. Vanja Marinković se za 12 minuta nije upisao u strelce (0/2 za dva, 0/2 za tri).