Tel Aviv je ponovo tvrđava – Makabi srušio i šampiona

Euroleague 12. dec 201922:15 > 22:19
Seffi Magriso/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Makabija u jednom od derbija 13. kola Evrolige u Tel Avivu su pobedili CSKA rezultatom 90:80.

Ponos Izraela je ostvario treći uzastopni trijumf i sa učinkom 9-4 ne četvrtoj je poziciji, dok su aktuelni šampioni Evrope upisali već peti neuspeh.

Moskovljani su mnogo bolje počeli meč i posle prve četvrtine vodili su 29:20, u drugom periodu bilo je i plus 14 (44:30), ali je domaća ekipa do odlaska na odmor uspela da prepolovi minus i tako najavi uzbudljiv nastavak meča – 52:45.

Armejci su kontrolisali dešavanja na terenu sve do rezultata 60:49, kada je Makabi serijom 13:0 preokrenuo na 62:60.

Velika borba viđena je i u poslednjih 10 minuta, Izraelci su konstantno bili u prednosti, ali je ekipa Dimitrisa itudisa uspela da izjenači na nešto više od dva i po minuta pre kraja – 80:80. Ipak, gosti do kraja meča više nisu postigli nijedan koš, tako da je Makabi serijom 10:0 došao do jednog od najvažnijih trijumfa ove sezone.

Blistali su Skoti Vilbekin sa 22 poena, 5 skokova i 9 asistencija i Otelo Hanter sa 20 poena i 7 skokova, a odlični su bili i ELijah Brajant sa 14 i Jovel Zusman sa 13 poena.

U drugom uzastopnom porazu Armejaca od izraelskog velikana Majk Džejms je iao 22, Kajl Hajns 14, a Janis Strelnieks 10 poena.