Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

13.12.2019 | 01.29

Dženkins: Navijači su ili pevali, ili psovali sudije

Bek Crvene zvezde Čarls Dženkins još jedan je iz tabora crveno-belih koji za poraz od Baskonije 72:64 u 13. kolu Evrolige „krivi“ Nika Stauskasa.

Charles Jenkins

Euroleague Basketball via Getty Images

Ovo su bila dva tima koja su u prvom poluvremenu imala probleme u napadu. Promašili smo mnogo otvorenih i lakih šuteva, i jedni i drugi. Čak su i sudije imale poteškoća u prvoj četvrtini sa dosuđivanjem određenih faulova. Mislim da je jedna osoba prelomila celu utakmicu, tako što je našla ritam. Stauskas je pogodio slobodna bacanja na početku treće četvrtine i onda je eksplodirao. Mogli ste da vidite po šutevima koje pogađao da je njegovo samopozdanje bilo veliko“, istakao je Dženkins i dodao:

Kada jedan takav igrač pronađe svoj ritam, teško ga je kontrolisati. To je imalo uticaj na ostatak utakmice. Mi nismo igrali lošije, nastavili smo da igramo kao i do tada, ali Stauskas je prelomio meč. Nije da nismo imali želju da se tamičimo, ona je uvek tu kada igrate Evroligu. Ali, kada igrač počne tako da igra, teško ga je zaustaviti“.

Na konstataciju da je atmosfera u „Štark Areni“ bila čudna i nedovoljno energična, Amerikanac je rekao:

Mislim da vi stavljate mnogo pritiska na navijaače da uvek budu energični, ali u isto vreme, mi smo ti koji su na terenu. Kada bi navijači imali tako veliki uticaj na igru, mislim da bismo bili neporaženi jer imamo izuzetnu podršku. Ali, navijači samo mogu da navijaju i ne mogu da kontrolišu kako se mi osećamo. Na nama je. Oba tima su sporo ušla u meč. Navijači su fantastični, mada je atmosfera bila pomalo čudna jer nisu pevali sve vreme. Ali, i dalje su nas bodrili. Ili bi nas psovali kako bismo igrali bolje, ili su psovali sudije zbog nekih odluka. Uradili su šta je trebalo, ili su pevali ili su psovali sudije da sude pravilno. Hvala svima koji su došli da nas podrže, ali mi moramo da odradimo deo koji se tiče igranja košarke, a ovog puta smo omanuli“.

Bili Beron je istakao da je timu nedostajala energija.

Ušli smo u meč kao da je u pitanju prijateljska utakmica. Nije bilo mnogo kontakta ni faulova. Tako je ponekad, nažalost. Jedostavno ne startujete kako treba. Kada bi sve bilo savršeno, otpočeli bismo svaki meč sa 20:0. Ali, neke utakmice su ovakve, a mi smo ti koji su izvukli deblji kraj. Poboljšaćemo se i spremićemo se za naredni meč. Ne možemo previše da mislimo o ovome jer briga neće promeniti rezultat“, zaključio je 30-godišnjak.