Patrick Smith/Getty Images

Košarka

13.12.2019 | 22.50 > 22:52

Mirotić jači od Zelenih: 10. trijumf Barse

Košarkaši Barselone pobedili su Panatinaikos na svom terenu u 13. kolu Evrolige rezultatom 98:86 i prekinuli niz Zelenih od četiri trijumfa.

Kyle Kuric, Nikola Mirotić

Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Ekipa Svetislava Pešića vodila je od prvog do poslednjeg minuta utakmice u Blaugrani i na kraju zasluženo slavila, iako je PAO većim delom održavao korak.

Barsa je prvo dvocifreno vođstvo stekla u finišu poluvremena, posle serije 6:0 (55:44), potom je bila na +10 u uvodnim minutama treće i četvrte četvrtine, ali su Grci uspevali da se vrate.

Sredinom poslednjeg kvartala bilo je 87:81 za Barselonu i delovalo je da meč može da ode u dramu, međutim, usledila su sedam uzastopnih poena domaćih za nedostižnih 94:81.

Nikola Mirotić je sa 23 poena i 7 skokova predvodio Katalonce, a pomoć je imao u Malkolmu Dilejniju (17 poena) i Brendonu Dejvisu (12 poena).

Kod Zelenih, 19 poena dao je Džimer Fredet, po 13 poena i asistencija zabeležio je Nik Kalates, dok je 12 poena imao Dišon Tomas.

Pešićev tim ima skor 10-3, a Panatinaikos 8-5.