Pešić bolji od Radonjića u Minhenu

Euroleague 20. dec 201922:16 > 22:17
Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone slavili su na gostovanju Bajernu u meču 15. kola Evrolige rezultatom 77:67.

Barselona je bila bolji rival u ovom meču od samog početka.

Četiri poena prednosti sa kraja prve četvrtine pretvorila su se u 14 na poluvremenu.

Oba tima slabije su odigrala drugu deonicu, a to posebno važi za Bajern koji je za ovih deset minuta ubacio samo devet poena.

Tri nadoknađena poena zaostatka u trećoj četvrtini Bajernu nisu bila dovoljna ni da uzdrma Barselonu u odlučujućoj deonici pa su gosti lako sačuvali pobedu.

Najbolji u timu Svetislava Pešića bili su Kori Higins sa 16, Nikola Mirotić sa 14, , Brendon Dejvis sa 13 i Adam Hanga sa 10 poena. Ante Tomić meč je završio sa osam poena.

Ekipu Dejana Radonjića predvodili su Pol Cipser sa 19 poena, Vladimir Lučić dodao je 11, a Leon Radošević 10.

Barselona sada ima 12 pobeda i tri poraza dok je Bajern uz šest do sada ostvarenih pobeda doživeo deveti poraz.