Fenerbahče preko De Koloa pokvario Spanulisovo slavlje

Euroleague 2. jan 202022:09 > 22:36
Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši istanbulskog Fenerbahčea došli su do šeste pobede u sezoni pošto su na gostovanju u Pireju bolji bili od Olimpijakosa rezultatom 96:87 u meču koji je između ostaog obeležio i Vasilis Spanulis, od četvrtka uveče najbolji strelac u istoriji Evrolige.

Spanulis je meč završio sa 14 poena, što mu je donelo zvanje najboljeg poentera u istoriji Evrolige. Grčki bek je na čelu večne liste prestigao nekadašnjeg beka Barselone Huana Karlosa Navara u svom 318. nastupu u elitnom takmičenju. Navaro je držao prvo mesto sa 4.152 poena, a Spanulis sada ima 4.156.

Domaćin je u „Dvorani mira i prijateljstva“ vodio samo u prvoj deonici, a potom je Fener preuzeo vođstvo i držao ga do kraja susreta, iako su ga u samom finišu nekim, za ovu sezonu karakterističnim, pogrešnim odlukama ugrozili pobedu.

Najbolji u timu Željka Obradovića bio je francuski bek Nando de Kolo, koji je ubacio 32 poena (11/17 iz igre), Kostas Slukas dodao je 14, a postigao je jedan koš sa tri četvrtine terena.

Luiđi Datome dodao je 15, a Derik Vilijams 13 poena. Srpski reprezentativac Nikola Kalinić meč je završio sa 6 poena (1/3 iz igre), a imao je i 3 skoka i 2 asistencije za 23 minuta na parketu.

U ekipi Olimpijakosa, osim spomenutog Spanulisa, 14 poena imao je Jorgos Printezis, dok su po 11 zabeležili Brendon Pol, Kostas Papanikolau i srpski centar Nikola Milutinov, koji je šutirao iz igre 2/3, 7/8 penali, a imao je i 7 skokova i 1 asistenciju za 23 minuta na parketu.

Posle ove pobede Fenera, oni su se izjednačili sa atinskim klubom na skoru od 6 pobeda i 11 poraza, a oba tima čeka dug put do mesta koja vode u plej-of u drugom delu sezone.

Istanbulski tim u sledećoj rundi gostuje Baskoniji, dok će Pirejci, kojima je ovo bio treći poraz u nizu, gostovati Valensiji.

Ranije u četvrtak Zvezda je na domaćem terenu ubedljivo bila bolja od Bajerna, dok je Žalgiris nastavio sa dobrim igrama i pobedio Makabi.