Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

14.01.2020 | 20.00 > 20:02

Jović do 500. asistencije, Real izgubio posle 13 pobeda

Košarkaši CSKA slavili su u derbiju 19. kola Evrolige protiv Real Madrida rezultatom 60:55 i tako prekinuli seriju Kraljevskog kluba od 13 uzastopnih trijumfa u elitnom takmičenju.

Stefan Jović

Euroleague Basketball via Getty Images

Madriđani su bolje otvorili meč i prvo poluvreme završili sa šest poena prednosti - 26:32.

U nastavku je ekipa Dimitrisa Itudisa zaigrala bolje, u trećoj deonici uspela da stigne do preokreta, a zatim i pronađe rešenje za napade Kraljevskog kluba u završnici meča. Sjajan u defanzivi u ključnim momentima bio je Kajl Hajns, koji je pogodio i nekoliko ključnih poena, a utakmicu je konačno prelomio Hilijard, koji je posle uhvaćene lopte Hajnsa pogodio trojku za +4 na 37 sekundi pre kraja.

Najbolji u pobedi Moskovljana bio je Majk Džejms sa 19 poena, Darun Hilijard je dodao 14, dok je dvocifren bio i Kajl Hajns sa 10 poena.

U redovima Reala istakao se Trej Tompkins sa 14 poena, dok je Fakundo Kampaco dodao 11.

To je za Armejce bila 13. pobeda u elitnom takmičenju i trenutno su četvrti na tabeli.

Madriđani su pretrpeli tek četvrti neuspeh i nalaze sa na drugom mestu na tabeli.

U još jednom meču 19. kola Valensija je slavila na gostovanju Himkiju 75:84.

Fernando San Emeterio postigao je 18 poena u pobedi svog tima, 13 je dodao Aron Dornekamp, dok je srpski košarkaš Vanja Marinković proveo četiri minuta na terenu i nije se upisao u poentere.

Himki je do pobede vodio Aleksej Šved sa 18 poena, a 12 je dodao Entoni Gil. Meč je obeležio i učinak Stefana Jovića. Srpski plejmejker je uz osam poena, ostvario i pet asistencija, što je ukupno njegovo 500. proigravanje u elitnom takmičenju.

Valensija je na devetom mestu sa učinkom 9-10, Himki je 11. sa osam trijumfa i 11 poraza.

Mečeve Evrolige pratite ekskluzivno na kanalima Sport kluba.