Turkish Airlines EuroLeague

Košarka

14.01.2020 | 20.23 > 20:47

Efes melje i bez Micića, Fener deklasirao Asvel

Košarkaši Anadolu Efesa ubedljivo su pobedili Olimpiju iz Milana u 19. kolu Evrolige rezultatom 88:68 i zahvaljujući porazu Reala u Moskvi ostali su usamljeni na vrhu sa učinkom 16-3.

Shane Larkin, Anadolu Efes

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Domaća ekipa je još jednom demonstrirala atraktivnu i efikasnu košarku iako u timu zbog povrede nije bio srpski reprezentativac Vasilije Micić. Efes je sve vreme imao prednost, a utakmicu je prelomio u trećeoj četvrtini kada je otišao na velikih 18 poena viška - 60:42.

Turska ekipa do kraja nije ispuštala dvocifreni plus, a najzaslužniji za četvrti uzastopni trijumf bio je Šejn Larkin sa 23 poena i 4 asistencije, Kris Singlton je postigao 16, a Sertač Šanli 13. Krunoslav Simon je upisao 7, uz 6 skokova i 5 asistencija za 31 minut.

U devetom porazu Olimpije dvocifreni su bili Arturas Gudairis sa 11, odnosno Majkl Rol i Kaleb Tardževski sa po 10 poena, dok je Nemanja Nedović za 15 minuta zabeležio 3 poena (1/1 za dva, 0/1 za tri, 1/1 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 5 asistencija.

Efes u četvrtak dočekuje Asvel, a Milanezi putuju u Tel Aviv.

Fenerbahče je u Istanbulu bio ubedljiv protiv Asvela za treći uzastopni trijumf u elitnom klupskom takmičenju - 86:64.

Turska ekipa je početkom druge četvrtine došla do dvocifrenog plusa koji nijednog trenutka nije ispuštala. Fener je u poslednje vreme značajno podigao igru u odbrani, a još značajnije za trenera Željka Obradovića je što konačno može da računa na sve igrače.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Derik Vilijams i Nando de Kolo sa po 16 poena, Luiđi Datome je dodao 12, a Jan Veseli i Kostas Slukas po 10. Grk je imao još 10 asistencija i 6 skokova.

Amine Nou sa 12 i Livio Žan-Šarl sa 10 poena bili su jedini dvocifreni u Asvelu.

Fener je sa učinkom 8-11 deseti i u sledećem kolu dočekuje Barselonu, dok francuski sa skorom 8-11 ostaje u Istanbulu i u četvrtak igra sa Efesom.