Košarka

15.01.2020 | 02.03

Željko: Ima smisla što nas niko ne vidi na Fajnal foru

Fenerbahce BC

Fenerbahče je slavio protiv Asvela u 19. kolu Evrolige, a čini se da nekadašnji evropski šampion konačno hvata bolji ritam i da će ubrzo pasti u zaborav užasan start turskog tima.

Željko Obradović

Aitor Arrizabalaga/Euroleague Basketball via Getty Images

Fener je od početka meča dominirao u utakmici protiv Asvela, igrao je odličnu odbranu i tako je vezao treću pobedu u Evroligi.

"Veoma dobar meč, posebno u odbrani u prve dve četvrtine. To se odrazilo na napad i zatvorili smo prvo poluvreme sa velikom razlikom. Najgori deo je bila treća četvrtina. Nismo igrali polako i nismo dobro koristili loptu i dali smo samo 13 poena. Uglavnom čestitam igračima, dobili smo zbog odbrane. Igrali smo protiv agresivnog tima, i moramo da nastavimo ovako. Hvala navijačima zbog divne atmosfere i podrške", rekao je Željko Obradović koga su novinari pitali i šta misli o anketi po kojoj generalni menadžeri evroligaških klubova ne vide Fener na Fajnal foru.

"Ima smisla s obzirom na to kako smo plasirani. Niko ne veruje da ćemo ići na Fajnal for. Jedini put za nas je da unapredimo igru. NIsmo na kraju još. Ima mnogo utakmica i u Turskoj i sada gledamo na sledeći meč. Sledi Barselona koja nas je pobedila 26 razlike i moramo da nađemo motivaciju", rekao je srpski trener.

U Fenerbahčeu se inače govori o tome da će Obradović dobiti novi ugovor i čak je i predsednik Ali Koč to nagovestio.

"Samo me zanima priprema sledeće utakmice", kratko je poručio Obradović kada su ga novinari pitali o ovoj temi.

Fener u četvrtak od 18.45 igra protiv Barselone, a taj meč ćete moći da pratite na Sport Klubu 1.