Košarka

15.01.2020 | 21.47 > 21:50

Neverovatni preokreti u Atini i pobeda Panatinaikosa

BC Panathinaikos

Košarkaši Panatinaikosa u 19. kolu Evrolige pobedili su Bajern rezultatom 98:83, a duel u prestonici Grčke obeležili su veliki preokreti.

Dešon Tomas

Panagiotis Moschandreou/Euroleague Basketball via Getty Images

Dešon Tomas

PAO je upisao 11. trijumf i trenutno je šesti na tabeli, dok su Bavarci zabeležili peti uzastopni neuspeh i sa učinkom 6-13 na deobi su 15. pozicije sa Žalgirisom, koji je savladao Crvenu zvezdu u Beogradu.

Utakmica u OAKA dvorani imala je neverovatan tok. Domaći tim je već u 6. minutu vodio sa 19:2, ali je Bajern uspeo da se vrati i sredinom drugog perioda na semaforu je pisalo 39:38.

Gosti iz Nemačke su u 26. minutu došli do 9 poena viška (70:61), ali je usledio još jedan nalet Zelenih, koji su u poslednju četvrinu ušli sa minimalnim plusom - 76:75.

Bavarci su na startu poslednje deonice poveli 77:76, ali u sledećih sedam šest minuta nisu postigli koš, što je PAO iskoristio i serijom 13:0 definitivno prelomio meč - 89:77.

Dešon Tomas je sa 18 poena predvodio svoj tim, Janis Papapetru je dodao 13, Tajris 12, a Nik Kalates 11, uz 12 asistencija. Kod Bavaraca greg Monro je upisao 17 poena, Tomas Brej 14, a Vladimir Lučić 4 (2/3 za dva, 0/3 za tri), uz 5 skokova za 30 minuta.