Košarka

17.01.2020 | 20.29 > 20:31

Efes dobio 9. meč zaredom, Larkin blista, Asvel na -27

Anadolu Efes SK

U meču 20. kola Evrolige Anadolu Efes je na domaćem terenu u Istanbulu deklasirao gostujući Asvel sa 101:74, a ponovo je najbolji u dresu turske ekipe bio plejmejker Šejn Larkin.

Ergin Ataman, Shane Larkin

Rodolfo Molina/EB via Getty Images

Krajem prve četvrtine domaći su stekli dvocifrenu prednost i do kraja meča je samo lagano uvećevali.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Larkin sa 29 poena (9/13 iz igre, 5/5 penali), 6 skokova i 7 asistencija za indeks korisnosti od čak 45. Rodrig Boboa ga je pratio sa 14 poena, a Šanli Sertač je ubacio 13, dok su Džejms Anderson i Krunoslav Simon imali po 10.

Srpski plejmejker Vasilije Micić nije nastupio ni na ovom meču zbog povrede.

U protivničkoj ekipi istakao se Amine Nua sa 16 poena, a po 12 su imali Livio Žan-Šarl i Adrijan Pejn.

Efes je prvi na tabeli sa skorom 17-3 i u narednom kolu igra protiv Reala u gostima u derbiju kola. Bila je ovo deveta uzastopna pobeda Efesa u svim takmičenjima, peta u nizu u Evroligi. Tim iz Liona doživeo je četvrti poraz zaredom, a u narednom kolu gostuju Panatinaikosu u Atini. Trenutno su 12. na tabeli sa skorom 8-12.

Ranije u petak do trijumfa su došle ekipe Valensije, uz odličnu igru Marinkovića, i CSKA, uz sjajna 33 poena Majka Džejmsa.

Pogledajte REZULTATE i TABELE Košarkaške lige Srbije.