Getty Images/Grant Halverson

Košarka

24.01.2020 | 06.07

Pešić: Imali smo sreće što utakmice traje 40 minuta

Crvena Zvezda je namučila favorizovanu Barselonu na njenom terenu, ali je na kraju doživela poraz, ukupno 11. u Evroligi.

Svetislav Pešić

Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Trener Barselone Svetislav Pešić pohvalio je igru protivnika.

"Počeli smo veoma dobro, bili smo koncentrisani, donosili smo dobre odluke u napadu i bili smo agresivni. Posle prve četvrtine vodili smo deset poena, 29:19 i tada nam se dogodilo isto kao u nekim ranijim utakmicama.

Dok smo igrali izvrsno, počeli smo da tržimo dodavanja kao Medžik Džonson.

Tada smo u četiri minuta izgubili pet lopti i dali smo Zvezdi šansu da se vrati u meč. Još jednom smo pokazali da je veoma opasno potceniti bilo kog igrača ili tim. U čitavoj Evroligi svi timovi su na visokom nivou.

Spremni su da se bore, a posebno protiv nas, u našoj dvorani. To bi trebalo da naučimo", izjavio je Pešić.

"Igrali su izvrsnu košarku i imali su odličan protok lopte. Svi su bili iznenađeni, ali imali smo sreće da košarkaška utakmica traje četiri puta po deset minuta. Igrali smo veoma dobru odbranu, posebno Oriola i Abrines, i to u ključnim momentima meča.”