Fener hvata formu: Šestorica dvocifrenih za novu pobedu

Euroleague 24. jan 202020:46 > 20:50
Rodolfo Molina/EB via Getty Images

Košarkaši Fenerbahčea najavili su uspešan finiš sezone u Evroligi - u 20. kolu su na svom terenu rezultatom 73:64 bili bolji od Armanija.

Turski predstavnik je do pobede stigao sigurnom igrom i na krilima prednosti koju su stekli u prvoj deonici. Tim Željka Obradovića je demonstrirao igru iz nekih prethodnih sezona kada su timskom igrom i sa više raspoloženih igrača dolazili do pobeda.

Najbolji kod domaćih bio je Luiđi Datome sa 14 poena, a još čak petorica igrača imala su dvocifren broj poena – Nando de Kolo imao je 12, a Jan Veseli, Malkolm Tomas, Kostas Slukas i Nikola Kalinić dodali su po 10. Srpski reprezentativac je osim 10 poena (šuti iz igre 3/8) imao i 3 skoka i 5 skokova, ali i 4 izgubljene lopte.

Kod gostiju se istakao Kejleb Tarzuski sa 19 poena (9/11 iz igre) i 9 skokova, a Kifer Sajks imao je 9. Srpski košarkaši nisu bili naročito zapaženi – Vladimir Micov imao je 2 poena (1/7 iz igre), 2 skoka i 3 asistencije za 26 minuta, a Nemanja Nedović je takođe imao 2 poena – (1/2 iz igre) za nešto manje od pet minuta na parketu.

Bila je to četvrta pobeda Fenera u poslednjih pet mečeva, a istanbulski tim sada ima skor od 9 pobeda i 11 poraza, a u narednoj rundi Fener će gostovati Albi u Berlinu. Italijanima je ovo bio treći poraz zaredom i sada imaju po 10 trijumfa i neuspeha, a u sledećem kolu u Milanu će gostovati Bajern.

U četvrtak je Crvena zvezda poražena u Barseloni uprkos dobroj igri tokom većeg dela susreta.