Real prekinuo crni niz u Tel Avivu, Oly stigao Zvezdu

Euroleague 30. jan 202022:12 > 22:18
Seffi Magriso/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Real Madrida na teškom gostovanju u Tel Avivu prekinuli su seriju od tri poraza i u 22. kolo Evrolige pobedili Makabi rezultatom 81:77.

Kraljevski klub je zabeležio 16. trijumf i zajedno sa CSKA, koji je u četvrtak bio bolji od Himkija, deli drugo mesto. ‘Ponos Izraela’ je zabeležio drugi uzastopni neuspeh i sa skorom 14-8 peti je na tabeli.

Makabi je bio bolji u prvom poluvremenu, maksimalnih +8 imao je sredinom drugog perioda, ali u nastavku se sve promenilo. Ekipa Pabla Lasa je poenima Entonija Rendolfa sa penala u 29. minutu došla do dvocifrene prednosti (54:44).

Domaća ekipa se u poslednjoj deonici vratila na pola koša minusa (58:59), međutim, Fakundo Kampaco je u finišu vezao 6 poena i svom timu doneo velikih plus 8 (77:69). Ali ni to nije bio kraj uzbuđenjima, Tajler Dorsi je postigao dve trojke i 27 sekundi pre kraja rezultat je bio 75:77.

Tačku na uzbudljiv meč stavili su sa penala sjajni Kampaco i Trej Tompkins.

Rendolf je predvodio goste sa 19 poena i 7 skokova, Fabijen Kozer i Tompkins su dodali po 12, a Kampaco i Valter Tavares po 11. Kod Makabija jedini dvocifren je bio Skoti Vilbekin sa 21 poenom, po 9 su postigli Kvinsi Ejsi i Dorsi, a Otelo Hanter i Džejk Koen po 8.

Olimpijakos je u Pireju bio siguran protiv Baskonije – 80:70. Domaći tim je sve vreme imao prednost, ali je tek u poslednjoj deonici prelomio meč.

Ogust Rabit je predvodio crveno-bele sa 19 poena i 7 skokova, Vasilis Spanulios ga je pratio sa 16, dok je Nikola Milutinov postigao 10 poena (4/4 za dva, 2/2 slobodna bacanja), uz 3 skoka za 21 minut.

U gostujućem timu po 14 peona zabeležili su Nik Stauskas, Tornike Šengelija i Ševon Šilds.

Olimpijakos je 11. sa učinkom 9-13, dok Baskonija ima pobedu manje.