Dženkins za SK: Prvo poluvreme kao prijateljski meč

Euroleague 31. jan 202023:40 > 23:41
Euroleague Basketball via Getty Images

Bek Crvene zvezde Čarls Dženkins rekao je posle poraza od ekipe Efesa 85:78 da protiv takve ekipe mora da se igra čvrsto od samog starta, što crveno-beli nisu uradili.

Prvo poluvreme je ličilo na prijateljsku utakmicu. Nismo igrali čvrsto kao što bi trebalo. Potpuno su nas nadigrali u odbrani. Kao da nismo ni pokušavali, gubili smo lopte. U igri moramo da imamo identitet i da budemo zaista dobri, što u prvom delu igre nismo bili. U drugom poluvremenu smo se borili, ali utakmica je već bila gotova. Sve vreme su bili u ozbiljnoj prednosti. Sa takvim timom morate da igrate dobro od samog starta, ili nemate šanse“, istakao je Dženkins i dodao:

Bilo je prekasno za pomak u drugom poluvremenu. Ako planirate da igrate čvrsto, to morate da radite tokom celog meča. Nije uopšte bitno o kom je takmičenju reč. Mi jednostavno nismo igrali dobro, pogotovo protiv jedne takve ekipe. Nadam se da ćemo izvući pouke iz ovoga jer nas u ponedeljak očekuje veoma važan meč. Moraćemo da igramo dobro od početka jer je Partizan veoma dobar tim“.

Kada je predstojeći večiti derbi na pitanju, koji je na programu u ponedeljak od 18 časova, Amerikanac je rekao:

Najvažnije je da igramo dobru odbranu. Oni su trenutno pri vrhu lige i moraćemo da se borimo. Ne možete uvek da kontrolišete ofanzivni učinak jer lopta neće ući svakog puta. Ali, iako nisam odličan u napadu, trudiću se u dobrani, boriću se. Ako se tako budemo postavili, bićemo spremni za veliki meč u ponedeljak“.