Debakl Olimpijakosa u Kaunasu

Euroleague 4. feb 202020:42 > 20:52
Turkish Airlines EuroLeague

Korak napred, nazad dva. Tako se može opisati put Olimpijakosa u Evroligi ove sezone. Ekipa Jorgosa Barcokasa pretrpela je težak poraz u gostima od Žalgirisa 94:69 i tako se dodatno udaljila od borbe za plej-of.

Pirejci su se nekako držali u prvoj četvrtini, ali već u drugoj Litvanci su stekli dvocifrenu prednost (36:22). Do poluvremena su Grci uspeli da smanje na -9, ali to nije bila najava bolje igre. Šta više, Žalgiris pravi seriju 20-8 i na taj način stiče ogromnih +24. Jasno je bilo da će pobeda ostati u Kaunasu. Ključ ovako ubedljive pobede bio je sjajan šut za tri poena 14/22, čime su izjednačili sopstveni rekord u Evroligi.

Kod pobednika Arturas Milaknis bio je najefikasniji sa 19 poena, dok je na drugoj strani Saša Vezenkov prednjačio sa 15, a Nikola Milutinov meč je završio sa osam poena i 13 skokova.

Žalgiris je došao do devete pobede, koliko na deobi 10. mesta imaju Crvena zvezda, Himki i upravo Olimpijakos.