Ethan Miller/Getty Images

Košarka

21.02.2020 | 10.54 > 11:00

Pešić: Teško je igrati u ovakvom ritmu

Trener košarkaša Barselone Svetislav Pešić rekao je da njegov tim u utakmicu protiv Panatinaikosa ulazi pomalo narušenog samopouzdanja jer je u poslednjem odigranom meču protiv Valensije u Kupu kralja doživeo poraz.

Svetislav Pešić

Euroleague Basketball via Getty Images

"Čekam trenutak u kojem nećemo imati meč Evrolige ili dvostruko kolo, pa da imamo celu nedelju da se pripremamo za sledeću utakmicu. Na primer, ako igramo u petak, uložimo vreme u dva dana da popravimo detalje, kao što su odbrana i napad u pik-en-rolu, napad i odbrana u tranziciji, napad ili odbrana na niskom postu. Zbog velikog takmičarskog opterećenja spremanje svakog meča ja jako teško. Teško je izbeći krizu, mnogo utakmica, mnogo putovanja, svi su veoma motivisani kada igraju protiv nas".

Srpski stručnjak ceni kvalitete Panatinaikosa.

"Reč je o izbalansiranom i kvalitetnom timu. Čeka nas zahtevan meč protiv sjajnog tima, koji ima iskusne igrače. U ekipi imaju mnogo visokih igrača iz Amerike".

Barselona u Evroligi ima pet uzastopnih pobeda i nalazi se u sjjanoj formi bez obzira na poraz od Valensije.

Meč 25. kola Evrolige između košarkaša Panatinaikosa i Barselone gledajte uživo večeras od 20.30 na Sport Klubu 3.

Komentari (3)

Peca

Hahahaha...kao Sakota si postao!

Odgovori 2 10

h00die Melo

Uz dužno poštovanje Pešiću, ali kad čujem da neki trener izjavi "svi su veoma motivisani kada igraju protiv nas" naježim se! Pa kao da svi ostali igraju revijalne utakmice, a samo protiv njegove ekipe "ginu" na terenu. Uostalom, mogao je da preuzme neki treceligaski klub, i da vodi klub bez veceg pritiska, a ne ovako da pokušava da pravi žrtveno jagnje od tima koji je najkvalitetniji u evropi i igraca koji su placeni da igraju na vrhunskom nivou, na svaka dva, tri dana.

Odgovori 14 3

Dejan

U kakvom ritmu? Bez imalo srama ste ispali odmah u Kupu kralja od Valensija, više od nedelju dana odmora, šta je sporno?

Odgovori 13 7

Panatinaikos pao u 90+2.

Šok na atinskom stadionu “Spiros Luis” – Volos je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena stigao do vrednog boda protiv Panatinaikosa (1:1). Izjednačujući gol delo je Argentinca Hulija Bartola. Pao je vodio od 56. minuta, mrežu je pogodio Karlitos Lopez, koji prethodno nije iskoristio penal.

Greška u odbrani Katalonaca i gol Valverdea (VIDEO)

Barselona i Real Madrid od 16 časova igraju El Klasiko, uz prenos na kanalu Nova Sport. Federiko Valverde doneo je prednost Madriđanima već u petom minutu, a samo tri minuta kasnije Katalonci su izjednačili preko Ansua Fatija.

"Rizično da mi porodica dođe, a ovde niko nema masku"

Košarkaš moskovskog CSKA Vil Klajburn požalio se na društvenim mrežama na način na koji se sportisti u Rusiji tretiraju usled pandemije koronavirusa i ukazao na neke nelogičnosti u restriktivnim merama donetim za suzbijanje kovida 19.

Zakucavanje Šakila Mekisika za špice!

Košarkaš Olimpijakosa Šakil Mekisik izveo je sjajno zakucavanje u utakmici petog kola Evrolige protiv Bajerna iz Minhena. Pirejci su poraženi rezultatom 74:68.