Real se izvukao iz praznog Foruma, poraz Valensije

Euroleague 3. mar 202022:34 > 22:37
Handout/Euroleague Basketball via Getty Images

U 27. kolu Evrolige Real je savladao ekipu Armanija u Milanu rezultatom 78:73 u meču koji se u "Mediolanum forumu" igrao bez prisustva gledalaca. Valensija je poražena u Vilerbanu od Asvela 72:65.

Armani je fantastično otvorio utakmicu protiv desetkovanog Reala kome nisu igrali Serhio Ljulj, Entoni Rendolf, Fabijen Kozer i Džordan Miki. Vodio je milanski tim 25:11 posle prve četvrtine da bi zatim bilo i 17 razlike na početku druge deonice. Madriđani su serijom 17:0 izjednačili rezultat ali su ipak na poluvremenu gubili 45:35 jer se i Armani oporavio.

Treća četvrtina je bila jedna od najlošijih ove sezone i Real je dobio 10:11, da bi zatim u četvrtoj četvrtini Real napravio potpuni preokret. Imao je Real na početku tog perioda devet ponea minusa, a reakcija sa klupe Armanija je kasnila pa su Madriđani napravili potpuni preokret ubacivši 32 poena protivniku u poslednjih deset minuta meča.

Kod Reala je najbolji bio Valter Tavares sa 13 poena, 12 skokova i četiri rampe, a imao je indeks korisnosti 29. Rudi Fernandes je imao 16 poena. Rikardo Moraskini je završio meč sa 21 poenom za Armani, Vladimir Micov je imao 13, dok je Nemanja Nedović za 12 minuta ubacio tri poena.

U utakmici Asvela i Valensije francuska ekipa se osećala mnogo komfornije na svom parketu. Uz odličnu odbranu imali su deset razlike već u drugoj četvrtini da bi tek u četvrtoj Valensija uspela da se oporavi rezultatski. Narandžasti su prišli na dva poena minusa, ali je usledio niz promašaja na obe strane te je u poslednja dva minuta Džordan Tejlor rešio meč. On je imao šest poena u završnici uz jednu asistenciju u tim trenucima.

On je utakmicu završio kao najkorisniji sa 10 poena, pet asistencija i 18 indeksnih poena. Dejvid Lajti je bio najefikasniji sa 20 poena. Giljem Vives je meč završio sa 14 poena.