Barsa nakon produžetka bolja od Panatinaikosa

Euroleague 15. okt 202022:45 > 22:47
Euroleague Basketball

Barselona je u četvrtom kolu Evrolige, posle produžetka, savladala Panatinaikos 97:89.

Košarkaši Barselone upisali su treću pobedu u sezoni savladavši, nakon produžetka, Panatinaikos rezultatom 97:89. Panatinaikosu je ovo treći odigrani meč i drugi poraz.

Panatinaikos je bolje počeo meč u Blaugrani i sredinom prve četvrtine imao je dvocifrenu prednost (15:4), ali je Barsa brzo odgovorila i serijom 11:0 u 12. minutu je preokrenula i povela 21:18.

PAO je pružio jak oslabljenim Kataloncima, koji su igrali bez Nikole Mirotića (koronavirus) i Viktora Klavera, a od finiša prve četvrtne i Aleksa Abrinesa, i novom serijom 13:3 u 27. minutu ponovo su imali maksilanih plus 11 (55:44).

Međutim, potpuno renovirana ekipa iz Atine mnogo oscilira na početku sezone, a to je Barselona iskoristila i serijom 12:0 povela 56:55.
Nemanja Nedović je u prvom delu poslednjeg perioda pogodio dve trojke, rezultatska klackalica potrajala je do finiša, a grčkom velikanu produžetak je obezbedio Leonidas Kaselakis koji je sedam sekundi pre kraja pogodio tri slobodna bacanja – 75:75.

Barselona je posle tajm-auta imala poslednji napad, ali Kori Higins nije pogodio iz teške pozicije i meč je otišao u produžetak.

U produžetku su meč prelomili Kalatis, Hanga i Dejvis i dodatnih pet minuta Barselona je u svoju korist rešila rezultatom 22:14 zahvaljujući boljim rešenjima u napadu.

U pobedničkom timu najbolji je bio Kori Higins sa 24 poena, sedam skokova i pet asistencija. Četiri poena manje ubacio je Brendon Dejvis. Po 14 poena dodali su za ovu pobedu Kajl Kjurik i Nik Kalates.

Sa druge strane, Markus Foster postigao je 24 poena, Hauard Sent-Ros dao je 17, a Konstantinos Mitoglu 16 poena. Nemanja Nedović stao je na 15 uz pet skokova i četiri asistencije.