Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

16.10.2020 | 22.17

Vilbekin – bam, Herison – bam, triler Olimpijakosu!

Trojkom Erona Herisona u poslednjoj sekundi košarkaši Olimpijakosa pobedili su Makabi sa 85:82 u četvrtom kolu Evrolige i sada imaju skor 3-1, dok Ponos Izraela ostaje na jednom trijumfu.

Panagiotis Moschandreou/EB via Getty Images

Gosti su bolje počeli, domaći do poluvremena preokrenuli, a posle dve trojke Vezenkova imali su i +10 na sedam minuta do kraja trećeg perioda. Kalojaro i Vilbekin održali su Sferopulosov tim u igri, a Makabi je čak i poveo, da bi posle trojke Vilbekina bilo 77:75 na 4:15 do kraja.

Vezenkov uzvraća trojkom, zatim i penalima, a posle koša Spanulisa bilo je 82:79 na nešto manje od tri minuta do kraja. Zaređale su obe ekipe sa promašajima, a posle promašenih penala Krisa Džonsa Kalojaro je asistirao Vilbekinu za trojku – 82:82, izjednačenje.

Ostao je Pirejcima poslednji napad, loptu je uzeo Herison i posle driblinga šutirao i pogodio za pobedu.

Najbolji kod pobednika bio je Hasan Martin sa 16 poena (8-9 iz igre) i 8 skokova, Saša Vezenkov postigao je 14 poena (4-5 za tri), Herison 12, Spanulis 11 (4-10 iz igre), a bivši igrač Zvezde Čarls Dženkins postigao je 5 poena (2-4 iz igre za 19 min).

Sport klub

Makabi je predvodio Skoti Vilbekin sa 18 poena (6-11 iz igre) i 3 asistencije, Otelo Hanter imao je 15 poena (7-8 iz igre) i 7 skokova, Kris Džons dodao je 12 poena, 4 skoka i 6 asistencija, a Ilajdža Brajant ubacio je takođe 12 poena (5-7 iz igre).

U sledećem kolu Olimpijakos gostuje Bajernu, dok Makabi igra sa Himkijem na strani.