Turkish Airlines EuroLeague

Košarka

16.10.2020 | 22.45 > 22:54

Rodriges dominirao, Real izgubio i u Milanu

Košarkaši Olimpije iz Milana u četvrtom kolu Evrolige pobedili su Real Madrid rezultatom 78:70 iako su na poluvremenu imali 11 poena minusa.

Sergio Rodriguez

Euroleague Basketball

Italijanski tim je zabeležio treći trijumf, dok Real ima učinak 1-3.

Kraljevski klub je mnogo bolje ušao u duel u Milanu, u finišu prve četvrtine prvi put je obezbedio dvocifrenu prednost (19:8) i do odlaska na odmor apsolutno je dominirao.

Ekipa Pabla Lasa je u nekoliko navrata imala i 14 poena viška, a posle 20 odličnih minuta na poluvreme su otišli sa rezultatom 42:31.

Ipak, Milanezi su u nastavak meča ušli sa mnogo više energije, a pomogla im je i publika koja je u ograničenom broju bila na tribinama.

Olimpija je prvi put povela trojkom nekadašnjeg igrača Reala Serhija Rodrigesa u 29. minutu (50:49), a maksimalnih plus 9 domaći su imali u 34. minutu - 66:57.

Madriđani su uspeli da se vrate, došli su na poen zaostatka (66:65), a ključnu trojku minut i po pre kraja pogodio je Rikardo Moraskini za 74:67.

Rodriges je bio najefikasniji sa 25 poena, uz 4 skoka i 7 asistencija, Ševon Šilds je upisao 19, Luiđi Datome 9, a Kaleb Tardževski 8. U poraženom timu Trej Tompkins je imao 15, Alberto Abalde 14, a Džefri Tejlor 9 poena.

Italijani u sledećem kolu gostuju Zenitu, a Madriđane očekuje El Klasiko u Barseloni.

Baskonija je zabeležila ubedljivu pobedu protiv oslabljenog Himkija - 77:60 iako su gosti sve do polovine poslednje deonice bili u igri.

Rokas Giedraitis i Ahile Polonara su bili najkefikasniji pred 600 gledalaca u Buesa areni u Vitoriji, dok su Zoran Dragić i Luka Vidlosa zabeležili po 15.

Na drugoj strani Vjačeslav Zajcev je postigao 17, a Devin Buker 16 poena, uz 12 skokova.

Baskonija je odlično počela sezonu i sa skorom 3-1 na deobi je drugog mesta, dok Himki još nije upisao pobedu.

Španski tim u sledećem kolu gostuje Albi, a Rusi na svom terenu igraju sa Makabijem.