Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

20.11.2020 | 21.51 > 22:46

Armani se kockao posle +20, Panter 22, Zenit se ne šali

Košarkaši Zenita savladali su Albu u gostima sa 73:66 i sada imaju skor 4-2 u Evroligi, dok su Berlinci na dve pobede i šest poraza. Nešto kasnije Armani je kod kuće savladao Žalgiris 98:92 i sada ima skor 4-3, dok je ekipa iz Kaunasa na 5-5.

Regina Hoffmann/EB via Getty Images

Tim iz Sankt Peterburga odvojio se u drugoj četvrtini meča u Berlinu i bez većih problema je sačuvao prednost do kraja, poslednji put manje od pet poena zaostatka domaći tim imao je još sredinom druge četvrtine.

Najbolji kod pobednika bio je Vil Tomas sa 17 poena (6-7 iz igre) i 5 skokova, Artutar Gudaitis imao je 16 poena (3-3 iz igre, 10-10 penali), a Mateuš Ponitka 14. Bivši igrač Crvene zvezde Bili Beron nije se upisao u strelce (0-4 iz igre za 9 min).

Na drugoj strani istakao se Ben Lamers sa 15 poena (6-11 iz igre) i 10 skokova, a Pejton Siva imao je 8 poena i 8 asistencija.

U sledećem kolu Zenit 26. novembra gostuje Žalgirisu u Kaunasu, dok Alba istog dana dočekuje Himki.

Sport klub

Armani je u drugoj četvrtini uspeo da se odvoji, da bi posle koša Šildsa bilo 62:42 na sedam minuta do kraja trećeg perioda. Činilo se da je tada meč rešen, ali nije se predavala ekipa Martina Šilera, bilo je -4 na dva minuta do kraja, ali su Hajns i Dilejni odbili nalet za konačnu pobedu nad Žalgirisom (98:92).

Najefikasniji kod Milaneza bio je bivši igrač Zvezde Kevin Panter sa 22 poena (4-5 za dva, 3-4 za tri), uz 3 asistencije, Zek Ledej imao je 20 poena i 6 skokova, Ševon Šilds dao je 17, Dilejni 13 poena (4ast), a Hajns 10, uz 6 skokova.

Kod Žalgirisa je najbolji bio Lukas Lekavičus sa 16 poena (7-9 iz igre), Tomas Vokap imao je 8 poena i 8 asistencija, Jokubaitis je ubacio 15 poena, a Rubit 13 (7sk).