Unikaha uzvratila udarac, odluka o Evroligi u Valensiji

ULEB Eurocup 31. mar 201722:39 > 22:47
Turkish Airlines EuroLeague

U drugom meču finala Evrokupa Unikaha je u španskom okršaju savladala Valensiju 79:71 i na taj način izjednačio u seriji 1:1. Odlučujući meč na programu je u Valensiji.

Domaćin je tokom celog meča vodio. Ekipa iz Malage imala je i +12. Odlučujuću prednost u trećoj četvrtini doneo je Džamar Smit sa tri trojke, od ukupno 20 poena, a odličan je bio i Alen Omić sa 12 poena, 10 skokova, pored kojeg se nije video najbolji igrač gostiju Bojan Dubljević, koji je zabeležio 11 pogodaka. Nemanja Nedović za 15 minuta postigao je pet poena. Odlučujuća je bila prevlast u skokovima 40:24.

Majstorica se igra u Valensiji u sredu, a ko pobedi, pored trofeja, obezbediće direktan plasman u Evroligu naredne sezone.