Partizan bez Vilijams-Gosa preslab za Lijetuvos Ritas

ULEB Eurocup 5. dec 201717:47 > 17:53
KK Partizan/Dragana Stjepanović

Košarkaši Partizana poraženi su u Viljnusu od Lijetuvos Ritasa u okviru sedmog kola Evrokupa rezultatom 93:75 . Osim Novice Veličkovića, koji nije ni otputovao u Litvaniju, za crno-bele nije igrao ni Najdžel Vilijams-Gos koji je ceo meč presedeo na klupi.

Ofanzivni skok i izgubljene lopte su i ovom meču uništile svaku nadu ekipi Partizana da može da pobedi. Crno beli su se držali do polovine druge četvrtine kada je Ritas napravio seriju 13:2 pa je tako na poluvremenu bilo 47:36.

Izabranici Miroslava Nikolića imali su dobru reakciju na startu drugog poluvremena kada su smanjili razliku na samo minus tri, ali opet kreću problemi zbog izgubljenih lopti. Litvanski tim je napravio komfornu prednost u trećem periodu koju nije ispuštao. Lijetuvos Ritas je meč završio sa 17 ofanzivnih skokova, a crno-beli su izgubili čak 21 loptu.

Kod litvanske ekipe je najbolji bio Džimi Beron sa 22 poena (5/9 šut za tri), dok je Trevis Piterson ubacio poen manje.

Kod srpske ekipe je najefikasniji bio Patrik Miler sa 20 poena uz sedam asistencija, Đoko Šalić je imao 15 poena, a Nikola Tanasković 11.

Ovo je Partizanu bio šesti poraz u Evrokupu posle sedam mečeva, dok Lijetuvos Ritas ima skor četiri pobede i tri poraza. U narednom kolu Partizan dočekuje Bilbao u sredu 13. decembra, dok Ritas gostuje Lokomotivi Kubanj.

Tok meča:

Šansu je od starta dobio mladi košarkaš Partizana Nikola Tanasković koji je i postigao prve poene za crno bele.

Partizan nije uspeo da parira u skoku litvanskoj ekipi koja je u prvih pet minuta napravila čak četiri ofanzinva skoka. Srpski tim je održavao egal trojkama koje su postigli Mihajlo Andrić i Andreja Stevanović, a važne koševe davali su i Patrik Miler i Đoko Šalić.

Crno-beli su čak dva puta ispustili loptu posle defanzivnog skoka i dali tako priliku za lake poene Ritasu.

Momci Miroslava Nikolića su dobro krenuli u drugoj četvrtini, ali velike probleme je i dalje pravio ofanzivni skok Lijetuvos Ritasa zbog kojih beogradski tim nije mogao da zadrži vođstvo.

Partizan je počeo tokom drugog poluvremena da se muči u napadu, ređale su se izgubljene lopte pa su domaći napravili seriju 13:2. Tako je već pred kraj prvog poluvremena razlika bila dvocifrena. Trener Partizana Miroslav Nikolić nije u prvih 20 minuta ubacivao u igru Najdžela Vilijams-Gosa.

Do velikog odmora Lijetuvos Ritas je zadržao dvocifrenu razliku, bilo je 47:36. Najbolji kod domaćih je bio Trevis Piterson sa 16 poena, dok su kod Partizana prednjačili Šalić i Miler sa po osam poena.

U prvih 20 minuta Partizan je imao čak deset izgubljenih lopti, a dozvolili su i devet ofanzivnih skokova litvanskom timu.

Na početku treće četvrtine igrači srpskog predstavnika uspeli su da smanje razliku na minus pet. Najzaslužniji za povratak su bili Miler i Tanasković. Opet su crno-beli počeli da brljaju u napadu, napravili su čak pet izgubljenih lopti do kraja treće četrvrtine koju je Ritas završio sa 13 poena prednosti.

Ni u poslednjoj četvrtini Partizan nije imao snage da stigne rezultat, pa su domaćini imali komfornu prednost tokom celog poslednjeg perioda.