Izvor: Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images
Košarka 05.12.2017 | 22:07

Srbi slabi u porazima Bilbaa i Albe, Obradović 7-0

Limož je u sedmom kolu Evrokupa slavio protiv Bilbaa 86:74, dok je u Berlinu Lokomotiva Kubanj bila bolja od Albe 89:84. Limož posle meča sa Bilbaom ima dve pobede više od te ekipe i Partizana u grupi C, pa je tri meča pred kraj prve faze veoma blizu da se kvalifikuje u Top 16 fazu.

Saša Obradović

Izvor: Getty Images/Lennart Preiss

Košarkaši Limoža su već početkom druge četvrtine uspeli da protiv španskog Bilbaa naprave dvocifrenu razliku koju uopšte nisu ispuštali do kraja utakmice. Potpuno je izostala reakcija baskijske ekipe, dok je bivši šampion Evrope kroz ceo meč imao odličan šut za tri poena.

Najefikasniji je kod Limoža bio Džoš Karter sa 16 poena, a 14 je imao Vilijam Hauard. Aleks Mumbru je kod gostiju prednjačio sa 16 poena, 14 je dodao Šejn Hamink dok je srpski reprezentativac Dejan Todorović ostao na samo sedam poena za 17 minuta provedenih na parketu. Bivši mladi reprezentativac Srbije Vasilije Vučetić je imao četiri poena.

Utakmica Albe i Lokomotive Kubanj bila je najneizvesnija u grupi C, u kojoj je inače ranije Partizan poražen od Lijetuvos Ritasa u Viljnusu.

Alba je za nijansu bolje počela duel protiv ruske ekipe, ali je Lokomotiva ipak prvo poluvreme završila sa pet prednosti. U trećoj četvrtini tim Saše Obradovića otišao je i na plus deset, međutim sledi veliki povratak berlinske ekipe koju je srpski stručnjak predvodio do 2016.

"Albatrosi" su prišli na samo minus jedan na dva minuta do kraja, ali je usledila penal završnica u kojoj su "lokosi" bili bolji pa su slavili 89:84.

Najefikasniji kod ruskog tima bio je Rajan Brokof sa 20 poena, Pavel Antipov je imao 15, dok su kod Albe prednjačili Denis Kliford i Marius Grigonis sa 17 odnosno 16 poena. Stefan Peno je meč završio sa dva poena i tri asistencije.

Pogledajte tabelu i rezultate do sada odigranih utakmica u sedmom kolu Evrokupa.