Izvor: Getty Image/ Pool
Košarka 05.12.2017 | 22:34

Simonovićev Zenit doživeo katastrofu u Trentu

U okviru grupe D u sedmom kolu Evrokupa Zenit je ubedljivo poražen od Trenta u Italiji rezultatom 103:81. Trentu je to treći trijumf koji ga ostavlja u trci za plasman u Top16, a Zenit ostaje na četiri pobede i u najgorem slučaju će deliti drugo mesto sa Asvelom ili Gran Kanariom.

Marko Simonović

Izvor: Getty Images/Srdjan Stevanovic

U prvoj četvrtini se već videlo da će Zenit imati pravu noćnu moru u "Palatrentu". Posle samo pet minuta igre Trento je vodio 17:0 da bi do kraja četvrtine bilo 19 razlike.

Kroz ceo meč je italijanski vicešampion držao ovu veliku razliku, pogađali su važne trojke, a ključnu prednost su napravili u skoku. Od 40 uhvaćenih lopti, Trento je 16 imao pod košem protivnika. Tako su na ekstra posedima i šutevima za dva uništili moral ekipi iz Sankt Peterburga.

Najbolji kod Trenta je bio Šavon Šilds sa 23 poena i osam skokova, dok je Toto Foraj ubacio tri trojke i ukupno 20 poena.

Sergej Karasjov je već standardno kod ruske ekipe bio najistaknutiji sa 20 poena, dok je Nikolas Laprovitola uz 15 poena imao i šest asistencija.

Marko Simonović je kao i ostali srpski košarkaši u Evrokupu imao loše veče jer je ubacio sedam poena za skoro 25 minuta u igri.

Pogledajte rezultate i stanje na tabelama u Evrokupu.