Izvor: SK
Košarka 06.12.2017 | 22:19

Ukić dan posle rođendana razbio Darušafaku

U sedmom kolu Evrokupa Cedevita je posle produžetka savladala Darušafaku rezultatom 89:83. Zagrepčanima je ovo četvrta pobeda u kontinentalnom takmičenju i još će morati da se potrude da overe plasman u Top16, dok je istanbulska ekipa zabeležila prvi poraz.

Roko Ukić u duelu sa Darušafakom

Izvor: KK Cedevita

Kada bi se gledale samo prve tri četvrtine, moglo bi da se kaže da je meč sa Darušafakom bilo najlošije izdanje Cedevite ove sezone. "Vitamini" su imali problema u organizaciji napada, procenti šuta su bili i više nego skomni, a bilo je problema i u odbrani. Turski tim je imao čak 17 poena prednosti u jendom momentu ali je treću deonicu ipak završio sa plus devet.

U četvrtoj četvrtini izabranici Jurija Zdovca igrali su daleko bolje u odbrani, počeli su da nalaze otvorene šuteve pa su ubacili čak šest trojki u tom periodu. Po dve su postigli Roko Ukić, Demetris Nikols i Vil Čeri koji su bili najzaslužniji za povratak u meč i praktično su jedini bili raspoloženi kod Zagrepčana.

Čeri je promašio poslednji šut pa se išlo u produžetak u kome je Cedevita bila bolja, mada su opet domaći imali tri minuta bez koša kada su se kockali sa pobedom. Na kraju ipak Darušafaka to ne koristi pa je Cedevita dobila 89:83.

Dejstvo 33. rođendana, koji mu je bio u utorak, Roko Ukić je odložio za jedan dan pa je tako ubacio 27 poena (6/8 šut za tri), Nikols je imao 20 poena uz osam skokova, dok je Čeri svih svojih 15 poena postigao u četvrtoj četvrtini i produžetku.

Kod Darušafake, kojoj je zbog povrede nije igrao najbolji igrač Skoti Vilbekin, najbolji su bili Džahuan Džonson, Džejms Bel i Katral Ozmizrak svi sa po 13 poena. Najkorisniji je međutim bio Kubanac Hauard Sent-Ros koji je bez koša iz igre imao šest poena, osam asistencija, pet skokova i sedam ukradenih lopti.

U narednom kolu Evrokupa Cedevita gostuje Andori dok će Darušafaka ići u Kazanj gde igraju protiv Uniksa.

Pogledajte stanje na tabeli i rezultate sedmog kola Evrokupa.