Bajern bez milosti, Mačvan solidan

ULEB Eurocup 13. dec 201723:43 > 23:44
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Bajerna deklasirali su Hapoel u Minhenu sa 111:85 u duelu osmog kola Evrokupa.

Ekipa Aleksandra Đorđevića još ranije je obezbedila prvo mesto u B grupi, ali nije imala milosti i ostvarila je i osmu pobedu nanevši rivalu šesti poraz.

Tokom cele utakmice Bajern je pokazao da je možda i glavni favorit za trofej ove sezone u Evrokupu.

Nije bilo povređenih Jovića i Lučića, a Milan Mačvan je imao 9 poena i 4 skoka za 18 i po minuta. Bartel je ubacio 21, a Kaningem 19 poena. Na drugoj strani, Perperoglu i Kinzi ubacili su po 19 poena.

U istoj grupi vrednu pobedu ostvario je Lietkabelis koji je bio bolji od Ređo Emilije posle produžetka u Italiji sa 85:82 i sada je na trećem mestu sa skorom 4-4.

U grupi A Darušafaka je savladala Uniks u gostima sa 79:75 i ima skor 7-1 na čelu tabele, dok je Uniks drugi sa 5-3.

Kod domaćina su se upisala šestorica igrača i sva šestorica su bili dvocifreni, a Danilo Anđušić igrao je smao tri minuta. Kod pobednika je Vilbekin bio najbolji sa 19 poena i 5 saistencija.

U ostalim duelima Lokomotiva Saše Obradovića nadigrala je Lijetuvos Ritas sa 77:68, a Torino je bio bolji od Levaloa sa 92:86.