Uniks pobedio i Limož, Anđušić veoma dobar

ULEB Eurocup 9. jan 201822:53 > 22:54
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Uniksa pobedili su Limož na gostovanju rezultatom 69:66 u prvoj utakmici druge faze Evrokupa, a veoma zapažen bio je srpski košarkaš Danilo Anđušić.

Pred preko 5.000 navijača u Limožu viđena je izuzetno zanimljiva utakmica sa velikim brojem preokreta, koja je rešena u samom finišu.

Domaći tim je mnogo bolje ušao u meč, sredinom drugog poluvremena je imao i 14 poena prednosti, da bi se potom gosti probudili. Počeli su da tope razliku, koja je anulirana na početku poslednjeg perioda, da bi se Uniks potom ustalio u vođstvu, a izabranici Kajla Milinga nisu uspeli da odgovore.

Najbolji u ekipi iz Kazanja bio je Stefon Lazme sa 13 poena i pet skokova, dok je Anđušić dodao 12 poena i po jedan skok i asistenciju za skoro 19 minuta. Dvocifreni učinak imali su i Džamar Smit sa 11 poena, sedam asistencija i pet skokova, i Anton Ponkrašov sa deset poena i sedam asistencija.

U redovima Limoža, Vilijam Hauar je upisao 14 poena i sedam skokova, dok je Akel Butej imao 11 poena.

Uniks je tako upisao drugu pobedu u grupi H Top16 faze, dok je Limož ostvario i drugi poraz. U drugoj utakmici kola u sredu igraju Asvel i Ređo Emilija.