Uniks izborio majstoricu protiv Bajerna, 10p Lučića

ULEB Eurocup 9. mar 201819:53 > 19:57
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Uniksa slavili su u drugom četvrtfinalnom meču Evrokupa protiv ekipe Bajerna 80:73 i tako izjednačili na 1:1.

Tim Aleksandra Đorđevića je mnogo sigurnije otvorio duel u Kazanju i imao prednost tokom čitavog prvog poluvremena, a na pauzu je otišao sa deset poena prednosti.

Ipak, domaća ekipa je u drugom poluvremenu pronašla rešenje za napade Bajerna, a do ključne prednosti i preokreta košarkaši Uniksa stigli su u trećoj deonici u kojoj su slavili 24:12.

Izabranici Dimitrisa Priftisa su minut pre kraja utakmice stigli i do +10, a Bajern je poslednji put na meču pripretio 34 sekunde pre poslednjeg sudijskog zvižduka kada su prišli na četiri poena zaostatka (75:71). Ušlo se u penal završnicu, posle koje je Uniks slavio.

Uniks je do pobede predvodio Kvino Kolom sa 15 poena, šest skokova i tri asistencije. Pratio ga je Trent Loket sa 14 poena i po tri skoka i asistencije.

Melvin Ejim je ubacio 13, dok je Stefan Lazme dodao 12 poena.

Srpski košarkaš Danilo Anđušić je za šest minuta na terenu postigao dva poena, uz četiri skoka.

U redovima Bajerna istakli su se Devin Buker sa 29 poena, šest skokova i jednim proigravanjem.

Srpski košarkaš Vladimir Lučić postigao je 10 poena, uz dve asistencije i jedan skok za 26 minuta na parketu. Stefan Jović je ubacio četiri poena, uz isto toliko proigravanja i jedan skok.

Treći okršaj četvrtfinala između Bajerna i Uniksa na programu je u sredu, od 17 časova uz direktan prenos na Sport klubu.