EK: Obradovićeva prva lekcija ka finalu

ULEB Eurocup 20. mar 201819:37 > 19:38
Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Lokomotive iskoristili su prednost domaćeg terena i u prvoj utakmici polufinala Evrokupa ubedljivo pobedili Ređo Emiliju sa 82:65.

EKipa trenera Saše Obradovića u prvom poluvremenu stekla kapitalnu prednost i na odmor je otišla sa 15 poena viška (43:28), a prvu šansu da obezbede plasman u finale imaće u petak u Italiji. Eventualna majstorica je 28. marta u Krasnodaru.

Ruski predstavnik je sredinom treće četvrtine imao i maksimalnih +18 (54:36) i sigurnom igrom do kraja meča gostima iz Ređo Kalabrije nisu dozvolini nijednog trenutka da pomisle na eventualni preokret.

Lokomotiva je pogodila tek pet trojki iz 20 pokušaja, ali je za dva šutirala 55 odsto (22/40) i uz potpunu dominaciju u skoku (44-30) lako je položila prvi polufinalni ispit.

Brajan Kvejl je bio najefikasniji sa 16 poena, po 11 su dodali Frank Elegar i Kris Beb, dok je Mardi Kolins upisao 10 poena, 5 skokova i 6 asistencija.

Kod gostiju Kris Rajt je prednjačio sa 14 poena, a Džalen Rejnolds je zabeležio 13.

U drugom polufinalu sastaju se Darušafaka i Bajern, a završnicu pratite na kanalima SK.