Tomić: Ne pitajte me o pojedinačnom učinku igrača!

ULEB Eurocup 16. okt 201821:35 > 21:37
KK Budućnost Voli

Trener Crvene zvezde Milan Tomić bio je delimično zadovoljan posle treće pobedu u Evrokupu.

Crveno-beli su u dvorani „Aleksandar Nikolić“ savladali Andoru sa 85:79 i tako zadržali maksimalan učinak u svim takmičenjima ove sezone.

„Teška utakmica, očekivao sam da će biti baš ovakva posle poraza Andore u prošlom kolu prvenstva Španije. Uradili smo dobru stvar, dobra pobeda, iz ovakvih utakmica se mnogo uči,“ rekao je Tomić i izdvojio kojim segmentima je zadovoljan, odnosno nezadovoljan.

Zadovoljan sam pobedom i kolektivnom igrom, što pokazuje i 28 aistencija. Nezadovoljan sam sa 21 izgubljenom loptom.

U pojedinim trenucima bio je evidentan pad koncentracije u crveno-belim redovima. Čak i u finišu meča, u ključnim trenucima.

Igrači su uvek ozbiljni, ko može da bude neozbiljan u poslednjem minutu. takav ne postoji na svetu. Svako želi da pobedi. Ovo je igra, svi moramo da shvatimo da postoje greške i jedan i drugi tim. Mislim da su možda uticali umor i dekoncentracija, ima svega. Na ovakvim utakmicama, pogotovo kod kuće, ne smeš da imaš toliko izgubljenih lopti.

Odličnu minijaturu u finišu prvog poluvremena imao je Aleksa Radanov, koji je pogodio dve trojke. Tomića je međutim iznerviralo pitanje o pojedinačnom učinku svojih igrača.

Ja bih vam dao jedan predlog… Molim vas da ne izdvajete igrače, ako treba ja ću da izdvojim. Meni je bitno da Zvezda bude tim. Ako izdvajamo ništa dobro nećemo da uradimo. Radanov je bio dobro, bravo za Radanova. Prošlu utakmicu dobar je bio Simanić, Reglend.. Molim vas pitajte me samo za tim Zvezde, nemojte pojedinačno. Šta treba da kažem? Bolje me pitajte oko tima, ne želim nikoga da izdvajam, počevši od najiskusnijih do najmlađih igrača.

Na pitanje novinara da li sme da prokomentariše neke odluke sudija Tomić je bio direktan:

Od koga da li smem? Nikad nisam komentarisao suđenje, neću ni sad.

Crvena zvezda u 4. kolu Evrokupa gostuje Breši koja još nema pobedu.