Zvezda ubedljiva protiv Breše, obezbeđen Top 16

ULEB Eurocup 12. dec 201818:39 > 20:50
Crvena zvezda mt:s

U okviru devetog kola Evrokupa Crvena zvezda je u Beogradu sa 36 poena razlike savladala Brešu. Uz pobedu Monaka protiv Galatasaraja Crvena zvezda obezbedila je plasman u narednu fazu takmičenja.

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u devetom kolu Evrokupa protiv Breše u Beogradu sa 103:67 i tako zabeležili petu pobedu u sezoni. Prvi put je ove sezone Zvezda u Evrokupu postigla više od 100 poena. Ovom pobedom Crvena zvezda obezbedila je plasman u narednu fazu takmičenja.

Crvena zvezda odigrala je odilično u prvoj četvrtini. Odbrana je bila dobra, a napad efikasan. Beograđani su nakon prvih deset minuta stekli prednost od 17 poena. U prvih devet minutu Breša je postigla samo osam poena.

Sličnu sliku gledali smo i u drugoj četvrtini. Gostujući košarkaši nisu uspevali nikako da nađu ritam i rešenje za ovaj meč, a prednost Crvene zvezde je rasla iz miniuta u minut do velikih 43 na odlasku na odmor. Na semaforu je pisalo 65:22.

Mnogo je bolje zaigrala Breša u trećoj deonici u odnosu na ono što je prikazala u prvom poluvremenu. Sa druge strane broj poena koje je postigla Crvena zvezda se skoro pa prepolovio, pa to pokazuje i rezultat. Crveno – beli pred poslednjih 10 minuta meča imaju prednost od 39 poena. Breša je u trećoj četvrtini postigla isto poena koliko u prvom poluvremenu.

Opao je tempo u ekipi Crvene zvezde u poslednjoj četvrtini što je bilo i očekivano obzirom na visoko vođstvo, ali zadržali su Beograđani disciplinu i došli do konačne pobede.

Džo Regland je predvodio Crvenu zvezdu sa 16 poena i 10 asistencija. Branko Lazić dodao je 14 poena i odigrao meč bez promašaja iz igre, poen manje imao je Bili Baron koji je dodao i osam asistencija, a Boriša Simanić je meč završio sa 12 poena i šest skokova.

U Breši je najefikasniji bio Džered Kaningam sa 14 poena, a tri manje postigao je Tomaso Lakintana.