SK

Košarka

12.12.2018 | 22.05 > 22:07

Tomić: Pokušavam da nađem nešto loše, ali ne mogu

U okviru devetog kola Evrokupa Crvena zvezda je u Beogradu ubedljivo savladala Brešu sa 103:67, a trener crveno-belih Milan Tomić istakao je da je bilo lepo gledati meč.

Milan Tomić

Crvena zvezda mt:s

Zvezda je pružila odličnu igru u prvom poluvremenu, te je na pauzu otišla sa 33 poena prednosti. Iako su se gosti iz Italije trgli u drugom delu igre, domaćini su održali tempo i ubedljivo slavili na kraju.

Bila je utakmica u kojoj smo 40 minuta igrali odlično i pokušavam da nađem nešto loše, ali ne mogu. Čestitam svojim igračima, pokazali su da znaju da igraju teške utakmice, jer je današnji meč bio težak. U ovom meču imali smo samo jedan put, a to je pobeda. Mogu da kažem da je ovo prva utakmica ove sezone u kojoj smo morali da pobedimo. Pokazali smo karakter i kada je bilo neophodno da pobedimo odigrali smo na poseban način. Bilo je lepo gledati ovu utakmicu“, istakao je Tomić i dodao:

U prvom poluvremenu smo postigli 65 poena i to ne može da se desi u svakoj utakmici.. Što se tiče odbrane, zbog nje je došlo do 65 poena. Odigrali smo fenomenalno taj segment, bilo je lakih poena i na poluvremenu je zato bilo 65:22“.

Zvezda je plasman u osminu finala obezbedila kolo pre kraja grupne faze.

Znači nam puno što smo prošli u Top 16. Nikad ne gledam s kim ćemo igrati. Prvo hoću da prođemo, a ne gledam ko su nam protivnici. Gledamo samo prvu utakmicu pred sobom“, zaključio je 45-godišnjak.

Crveno-beli će u desetom kolu snage odmeriti sa Galatasarajem 19. decembra od 18 časova.