Reglend tragičar, poraz Zvezde u Malagi!

ULEB Eurocup 8. jan 201919:25 > 22:33
Partizan NIS

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Unikahe u Malagi sa 79:74 u drugom kolu G grupe Top 16 faze Evrokupa.

Tragičar meča bio je Džo Reglend, koji je u uzbudljivoj završnici prvo propustio da zagradi svog igrača, da bi potom promašio relativnu trojku za izjednačenje.

Crveno-beli su letargično počeli meč, pre svega u odbrani reketa – domaći su se šetali i prelako poentirali na obruču, već krajem prve četvrtine došli su do 13 poena prednosti, a početkom drugog perioda gosti su ostali bez Cirbesa, koji je povredio leđa i do kraja se nije vraćao u igru.

Bilo je i +18, a Zvezdu je u tom intervalu “u životu“ održavao Perperoglu individualnim rešenjima, tačnije sa tri vezane trojke. U nastavku su crveno-beli zaigrali nešto čvršću odbranu, Unikaha je počela više da promašuje i nije imala ritma u napadu, a Čović i Dobrić uneli su pozitivnu energiju na obe strane parketa i zaostatak je počeo da se smanjuje.

Na osam i po minuta do kraja meča Zvezda je prvi put još od prve četvrtine imala jednocifreni zaostatak posle koša Perperoglua (67:58). Propustili su crveno-beli neke prilike da se potpuno vrate u meč, ali su dobrom odbranom sebi stvarali nove – Perperoglu i Čović dali su trojke, a onda je za tri pogodio i Dobrić za -1 (73:72) na 64 sekunde do kraja.

Ključni interval desio se u samoj završnici pri rezultatu 75:74 – prvo je Reglend propustio da zagradi Fernandesa, koji je uhvatio loptu u napadu i pogodio potonja bacanja za 77:74, a zatim Reglend nije bio ni blizu da pogodi trojku uprkos relativno otvorenoj poziciji.

Crveno-bele je predvodio Stratos Perperoglu sa 23 poena (3-6 za dva, 4-5 za tri) i 3 skoka, a Ognjen Dobrić dodao je 13 poena (5-11 iz igre) i 4 skoka. Filip Čović dao je 9 poena (2-7 iz igre, 4-4 penali), Džo Reglend imao je 7 poena (3-13 iz igre), 7 skokova, 7 asistencija, 2 ukradene i 5 izgubljenih lopti, a 7 poena ubacio je i Simanić (3-8 iz igre).

Nešto veću šansu posle povrede Cirbesa dobio je Dušan Ristić, ali nije je najbolje iskoristio – 4 poena (2-5 iz igre) i 8 skokova, uz ne baš najbolju igru u odbrani. Svoj dan nije imao Bili Beron, koji jeste dao 7 poena, ali je izgubio 5 lopti.

Matijas Lesor, bivši centar Zvezde, bio je najbolji kod Unikahe sa 16 poena i 4 skoka, Šermadini je imao 13 poena i 9 skokova, Fernandes i Salin postigli su po 10 poena, a Dragan Milosavljević ubacio je 7 poena (2-5 iz igre za 22 min).

U prvoj rundi crveno-beli su savladali Limož 83:71, dok je Unikaha poražena u Valensiji 85:74. U narednoj rundi Zvezda gostuje Valensiji, dok Unikaha ide na gostovanje Limožu.

Statistiku meča pogledajte OVDE:

Trener domaćih Luis Kazimiro počeo je u petorci sa Lesorom i Šermadinijem sa željom da napadne na niskom postu Simanića. Lesor je zakucao preko Zvezdinog mladog krilnog centra, koji je prethodno promašio i zicer, a nešto ranije je Salin dao trojku i Unikaha je vodila 5:0.

Potom je i Reglend promašio zicer, loptu je uhvatio Cirbes, koji je posle faula promašio oba bacanja. Konačno, posle tri minuta prve poene za Zvezdu dao je Reglend (5:3).

Pogodio je Simanić u narednom napadu trojku, ali je potom napravio i drugu ličnu, da bi Unikaha na krilima ofanzivnih skokova povela 12:6 i naterala Tomića da zatraži tajm aut.

Ulazak Odža umesto Cirbesa nije rešio Zvezdine probleme u reketu, Šermadini je ostvario 2+1, a posle bacanja Fernandesa bilo je 21:11, da bi posle izgubljene lopte Odža i Berona trojku pogodio Salin za 24:11.

Igrači gostujućeg tima bili su letargični, spori, sve ničije lopte završavale u rukama domaćih, a posle novog ofanzivnog skoka Lesor je pogodio za 30:15 početkom drugog perioda.

Prednost je rasla do +18, a onda je Perperoglu dao tri trojke za nešto više od minuta i tako barem održao crveno-bele u igri koliko-toliko.

Na dva i po minuta do kraja Odžo je dobio treću ličnu, Cirbes se požalio na bol u leđima koji minut ranije, pa je u igru ušao Ristić. Prišla je Zvezda na -10, ali su dva puta domaći napali Simanića i poentirali, pa je bilo 51:37 posle 20 minuta.

U prvoj polovini treće četvrtine Zvezda je lakše pronalazila poene na obruču, ali sa druge strane su domaći pogodili dve trojke i manje-više rutinski su održavali prednost.

Posle trojke Dobrića bilo je -11 i crveno-beli su imali napad da smanje na jednocifreni zaostatak, ali je Reglend izgubio loptu na centru i otvorio kontru rivalu. Posle 2+1 Dobrića u kontri imala je Zvezda za to novu šansu, ali je napad jako loše organizovan, potom je Dobrić izgubio loptu, a posle 30 minuta bilo je 65:55 za Unikahu.

Domaći tim potpuno je izgubio ritam u napadu, ali Zvezda to nije do kraja iskoristila – na 67:59 imala je dva napada, jednom je Čović bacio er-bol, a drugi put je Perperoglu izgubio loptu posle još jednog smušenog napada.

Ni Unikaha nije blistala – malo jake odbrane, malo neorganizovani napadi, pa se teško dolazilo do koševa, da bi potom Perperoglu i Čović pogodili za tri poena i smanjili zaostatak na šest poena (71:65).

U narednom napadu Reglend je promašio čist zicer, Čović je izblokiran, pa je Zvezda propustila šansu za potpuni priključak. Međutim, stvorila je Zvezda sebi novu šansu – prvo dobra odbrana, zatim bacanja Čovića, a onda i trojka Dobrića za -1 (73:72) na 64 sekunde do kraja.

Fernandes je pogodio bacanja, zatim je Ristić poentirao posle ofanzivnog skoka na 34 sekunde do kraja. Salin je promašio trojku, ali Reglend nije zagradio svog igrača i dozvolio je ofanzivni skok, posle čega je Fernandes ponovo bio siguran sa penala – 77:74.

Napravila je Zvezda dobru situaciju za trojku Reglenda, ali on nije bio ni blizu da pogodi.