Peno: Partizan nas je usporio, više je želeo pobedu

ULEB Eurocup 9. jan 201923:59 > 10. jan 2019 0:03
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Albu iz Berlina nadigrali su košarkaši Partizana rezultatom 78:66 u drugom kolu Grupe E TOP 16 faze, a plejmejker tima iz Nemačke Stefan Peno istakao je da poraz može da se pripiše izgubljenim loptama i sporoj igri njegove ekipe.

Za utakmice koje gubimo uglavnom je zaslužan odnos izgubljenih i ukradenih lopti. Mi hoćemo da igramo sa dosta asistencija i rizičnih pasova i to može da nam se obije o glavu. Večeras smo imali dosta izgubljenih lopti i igrali smo veoma sporo“, istakao je Peno i dodao:

Partizan je odigrao sjajnu utakmicu u odbrani. Mi igramo na veliki broj poena, sa dosta tranzicije. Skroz su nas usporili u prvom poluvremenu i nismo uspeli da nađemo našu igru. U drugom poluvremenu smo pokušali, ali u drugom poluvremenu se videlo ko više želi pobedu i ko ju je više zaslužio“.

21-godišnjak je par puta imao priliku da igra pred Grobarima.

Bio sam ovde i prošle godine protiv Partizana. Poseban je osećaj sigurno, jako je teško igrati pred ovakvom publikom. Prošle godine je bilo lakše, bilo ih je manje. Sigurno je da Partizan kod kuće ima velike šanse da pokupi sve tri pobede“.

Mladi plejmejker uveren je da će se borba za prolaz u naredni rang Evrokupa voditi do samog kraja.

Grupa je izjednačena. Mislim da se do poslednjeg kola neće znati ko ide dalje. Videlo se sada, igrali smo do zadnje sekunde. Tajm-auti, akcije, do zadnjeg trenutka smo se borili“.

Peno je veoma zadovoljan saradnjom sa trenerom Aitom Garsijom.

Veliki je učitelj. Mnogo toga može da se nauči od njega svakog dana. Neverovatno je kako on sa 72 godine svaki dan hoće da dođe i nauči te nečemu novom. Ima mnogo strpljenja, osim kasni avion. Ima razumevanja i hrabrosti da te pusti da igraš svoje“, zaključio je srpski internacionalac.

Alba u narednom, trećem kolu Evrokupa gostuje Ritasu 16. januara od 18 časova.