SK

Košarka

29.01.2019 | 20.44 > 22:50

Zvezda u završnici prokockala Top 8!

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u meču petog kola Top 16 faze Evrokupa od ekipe Limoža rezultatom 72:71. Zvezda je ispustila pobedu u završnici meča, kada je Limož uspeo da preokrene i tako izgubila sve šanse da se nađe u Top 8 fazi.

Košarkaši Crvene zvezde

KK Crvena zvezda

Crveno-beli su tako pretrpeli četvrti poraz u ovoj fazi takmičenja i tako i matematički izgubili sve šanse da se plasiraju u narednu fazu takmičenja.

Tim Milana Tomića je u prvom poluvremenu održavao egal tokom većeg dela, ali je na pauzu otišao sa pet poena zaostatka (40:35).

Treća četvrtina protekla je u odličnoj igri Zvezde, naročito napadački, a važne šuteve pogađali su Bili Beron, Džo Reglend i Ognjen Dobrić. Crveno-beli su treću deonicu dobili sa 25:8.

Izgledalo je da će Zvezda obezbediti mirnu završnicu, ali je Limož uspeo da se vrati sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini i važnim poenima u završnici. Tim sa Malog Kalemegdana imao je sedam poena prednosti dva minuta pre kraja utakmice, ali to nije bilo dovoljno da izbegne četvrti poraz i eliminaciju iz evropskog takmičenja.

Crveno-beli imali su napad za pobedu, ali nisu uspeli da ga iskoriste, trojku je promašio Stratos Perperoglu pri rezultatu 72:71 za domaći tim.

Najefikasniji u poraženom sastavu Džo Reglend je postigao 15 poena, Beron je ubacio 12, dok je Ognjen Dobrić meč završio sa 10. Domaći sastav predvodili su Butsiel i Majls sa po 13 poena.

Tok meča iz Limoža možete pratiti ovde

Početak meča u Limožu obeležila je ujednačena igra oba tima. U crveno-belom sastavu pogađali su Ognjen Dobrić, Dušan Ristić i Džo Reglend, dok su sa druge strane poentirali Džeri Butsiel, Džordan Tejlor, i Damijen Inglis.

Zvezda je posle šest minuta igre u Limožu imala dva poena prednosti (12:10).

Drugu četvrtinu bolje je otvorila ekipa Limoža, ali je sa druge strane Filip Čović vratio Zvezdu u egal za 22:22. Nastavio je Stratos Perperoglu u istom ritmu i pogodio za 24:22.

Igralo se "koš za koš" i u nastavku, a ni sa jedne ni sa druge strane nije bilo konkretnije završnice napada i preuzimanja kontrole.

Ristić je pogodio važan koš uz faul za blagu prednost 30:28, četiri minuta pre odlaska na pauzu.

U nastavku je Zvezda nije mogla da pronađe rešenje za napade francuskog tima, pa je Limož stekao pet poena prednosti u prvom poluvremenu 40:35.

Drugo poluvreme počelo je poenima Mohameda Faje i Džoa Reglanda sa linije penala, ali je Limož boljim rešenjima u napadu i dalje održavao blagu prednost, pa je rezultat nakon tri minuta igre u drugom poluvremenu bio 43:40.

Sjajnu treću četvrtinu odigrala je Crvena zvezda, a ključni za prednost crveno-belih bili su Ognjen Dobrić, Bili Beron i Džo Regland.

Izabranici Milana Tomića su posle pola časa igre u Limožu imali 12 poena prednosti (60:48), a beogradski tim je treću četvrtinu dobio rezultatom 25:8.

Poslednja deonica počela je boljom igrom Limoža, koji je uspeo da se približi na sedam poena zaostatka (64:57).