eurocup.com

Košarka

05.03.2019 | 18.58 > 19:02

Uniks deklasirao Lokomotivu u prvom meču 1/4 finala EK

Košarkaši Uniksa savladali su Lokomotivu 86:66 i tako su poveli 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Evrokupa.

Unics, Lokomotiv

Eurocupbasketball

Uniks je u prvom poluvremenu diktirao tempo i kontrolisao rezultat ali nije uspeo da napravi ozbiljniju razliku. Posle 20 minuta je bilo plus tri za kazanjsku ekipu da bi Lokomotiva ušla u velike probleme u trećoj deonici.

Ekipa Vlade Jovanovića je osam minuta bila bez koša iz igre, a Uniks je napravio seriju 19:2. Lokomotiva je imala mnogo izgubljenih lopti, loših faulova, dok u napadu nikako nisu našli prava rešenja. Uniks je potom u četvrtoj deonici brzo zatvorio utakmicu kada je otišao na preko 20 razlike.

Kod pobednika je najbolji bio Erik Mekolum sa 32 poena, dok je Dmitri Kulagin kod Lokomotive imao 17. Dragan Apić je igrao pet minuta i postigao je dva poena.

Druga utakmica je u petak od 18 časova u Krasnodaru uz direktan prenos na Sport Klubu 2. Ako Lokomotiva dobije, majstorica je u Kazanju u sredu 13. marta.

U ostalim mečevima četvrtfinala sastaju se Alba - Unikaha, Valensija - Ritas i Asvel - Andora.