Čudo u Berlinu – Lesor junak Unikahe!

ULEB Eurocup 5. mar 201921:06 > 21:09
Eurocupbasketball

Košarkaši Unikahe pobedili su Albu u Berlinu 91:90 u prvoj utakmici četvrtfinala Evrokupa posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Nemčaki tim je posle 20 minuta vodio 58:39 i sve je ukazivalo na to da će gosti iz Malage pretrpeti pravu katastrofu u Berlinu, međutim, u nastavku meča sve se promenilo, a odlučujući koš postigao je Matijas Lesor dve sekunde pre kraja utakmice.

Nekadašnji centar Crvene zvezde, koga navijači kluba sa Kalemegdana smatraju odgovornim za ključan poraz prošle sezone od Budućnosti u Podgorici i gubitka mesta u Evroligi, zakucao je posle promašaja Brajana Robertsa.

Ekipa Garsije Aita Renesesa maksilalnih +21 imala je u finišu prvog poluvremena, ali već u 27. minutu gosti su izjednačili trojkom Robertsa. Unikaha je na nešto manje od četiri minuta pre kraja vodila 84:80, ali su Albatrosi uspeli da se oporave i serijom 10:0 preokrenu na 90:84.

Međutim, nemački tim u preostalih 100 sekundi nije postigao nijedan koš što su Španci iskoristili i poenima Lesora upisali veoma značajan trijumf.

Lesor je bio najefikasniji sa 18 poena (6/6 za dva, 6/7 slobodna bacanja), uz 7 skokova, Adam Vaščinski je dodao 17, a Dragan Milosavljević 10 (3/6 za tri, 1/2 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 2 asistencije za 29 minuta.

U domaćem timu Pejton Siva je upisao 14, a Nils Gifaj, Martin Hermanson i Rokas Giedraitis po 13.

Drugi meč je 8. marta u Malagi, a eventualna majstorica pet dana kasnije u Berlinu.

Uniks je u Kazanju deklasirao Lokomotivu, a večeras se još sastaju Asvel – Andora i Valensija – Ritas.