eurocup.com

Košarka

13.03.2019 | 19.21

Uniks na Valensiju u polufinalu Evrokupa

Posle neefikasne prve četvrtine, druga je uglavnom bila izjednačena da bi Uniks pred kraj poluvremena napravio plus osam.

Unics, Lokomotiv

Eurocupbasketball

Lokomotiva u drugom poluvremenu pravi seriju 11:0 kojom uspeva da preokrene situaciju na terenu. Lokosi su diktirali situaciju na terenu ali od momenta kada su vodili 45:40, uz napad da povećaju razliku, stali su u napadu što je Uniks iskoristio. Kazanjski tim je napravio seriju 11:1 krajem treće i početkom četvrte četvrtine čime se vratio u meč.

Pred kraj je Lokomotiva imala svoje odgovore preko Dorela Rajta, Džahuana Džonsona i Džamela Meklina pa se ušlo u egal završnicu. Na 45 sekundi do kraja je bilo 62:62 kada je trojku pogodio kapiten Uniksa, preiskusni Grk Kostas Kajmakoglu. To je donelo ključnu prevagu Uniksu u penal završnici posle koje je tim iz Kazanja slavio.

Najefikasniji kod pobednika je bio upravo Kajmakoglu sa 14 poena, dok je Dmitri Kulagin kod Lokomotive imao dva poena više.

Uniks će igrati u polufinalu sa Valensijom, a prvi meč je u Španiji u utorak 19. marta.