Valensija bez Dubljevića stigla na korak do Evrolige

ULEB Eurocup 22. mar 201918:39 > 18:46
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Valensije savladali su Uniks u drugoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Evrokupa rezultatom 79:73 . Španski tim je slavio 2:0 u seriji i prošao je u finale gde će se boriti za trofej i ulazak u Evroligu.

Valensija je u Uniksu mnogo bolje započela utakmicu i lako je, pre svega dobrim šutem za tri poena, došla do dvocifrene prednosti. Serijom 10:1 u drugoj četvrtini se ruski tim vratio u igru i u egal pa je Valensija vodila svega tri razlike na velikom odmoru.

Početkom treće četvrtine dogodila se situacija koja je mogla da bitno utiče na Valensiju. Bojan Dubljević je dobio nesportski faul, a kako je u prvoj četvtini imao teničku meč je za njega bio završen. Timovi su se smenjivali u vođstvu sve do pred kraj četvritne kada su važne poene postizali Fernando San Emeterio, Alberto Abalde i Sem Van Rosom.

U poslednjem periodu je Valensija imala kontrolu nad rezultatom, a Uniks je samo u jednom momentu prišao na četiri poena zaostatka. Španski tim je tokom meča imao mnogo bolji protok lopte u napadu, što je rezultiralo boljim šutem za dva.

Najefikasniji u ekipi Valensije su bili Met Tomas i Sem Van Rosom sa po 15 poena, dok je Bojan Dubljević za 11 minuta ubacio 10 poena. Erik Mekolum je kod Uniksa imao 13 poena.