Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarka

12.04.2019 | 22.28 > 22:32

Evrokup: Alba posle produžetka do majstorice

Košarkaši berlinske Albe slavili su na domaćem terenu protiv Valensije nakon produžetka rezultatom 95:92 u drugom meču finalne serije Evrokupa i izjednačili skor na 2:2.

Pejton Siva

Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Pejton Siva

U veoma izjednačenom meču nijedan tim nije napravio veću prednost do ulaska u samu završnicu, u kojoj su ključna slobodna bacanja pogodili Pejton Siva i Fernando San Emeterio.

U produžetku je nemački tim uspeo da dođe do pet poena prednosti, a Luk Sikma je sa linije slobodnih bacanja potvrdio pobedu Berlinaca.

Najbolji u redovima Albe bio je Litvanac Rokas Gijedraitis, koji je ubacio 17 poena, a 15 je dodao Luk Sikma uz 6 skokova i 4 asistencije. Martin Hermanson i Pejton Siva imali su po 14 poena, a Siva je imao 6 asistencija.

U španskoj ekipi Sem van Rosom je blistao sa 22 poena, a iskusni Fernando San Emeterio imao je 16, dok je 15 dodao Vil Tomas.

Serija je sada izjednačena na 1:1 u pobedama, a odlučujući treći meč igra se u ponedeljak u Valensiji od 20 časova i 30 minuta uz direktan prenos na Sport klubu. U pitanju je ogroman ulog jer će osvajač Evrokupa i naredne godine igrati Evroligu.