EK: Neuspešan start Cedevita Olimpije, Simon 14p

ULEB Eurocup 2. okt 201921:25 > 21:28
ABA Liga Cibona/Zeljko Baksaj

Košarkaši Cedevita Olimpije neuspešno su otvorili sezonu u Evrokupu, pošto su od Ljubljančana u „Stožicama“ rezultatom 79:73 bolji bili košarkaši Darufšafake i stigli do prvog trijumfa u 18. izdanju ovog takmičenja.

Domaćin je nakon prve četvrtine imao 12 poena više, ali su gosti iz Turske u nastavku odigrali mnogo bolje, pa su nakon prvog poluvremena imali prednost – 39:35.

Uoči završnih 10 minuta Darušafaka je imala četiri poena prednosti, ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su gosti imali više iskustva i na kraju uspeli da dođu do pobede. Najefikasniji u turskoj ekipi bio je Bonzi Kolson sa 16 poena, dok je 14 dodao Geri Braun.

Najbolji u redovima poraženog tima bio je Kodi Miler-Mekintajer, koji je imao 18 poena i po 6 skokova i asistencija, a odličan je bio i doskorašnji srpski reprezentativac Marko Simonović sa 14 poena (3/8 iz igre, 5/5 penali) i 5 skokova, a po 10 poena imali su još Edo Murić, Jaka Blažič i Andrija Stipanović, dok je Maik Cirbes dodao 6.

U narednom meču grupe C Ljubljančani gostuju Uniksu u Kazanju, dok će Darušafaka dočekati Nanter.

U utorak je startovala 18. sezona Evrokupa, a Partizan je uspešno slavio na gostovanju u Veneciji.

Košarkaši Ritasa napravili su prilično iznenađenje pobedivši Lokomotivu u Viljnusu.