Košarka

09.10.2019 | 00.01

Mozli za SK: Trinkijeri je održao dobar govor na pauzi

KK Partizan NIS

Defanzivac Partizana Vilijam Mozli istakao je posle pobede nad Tofašom 93:80 u drugom kolu Evrolige da su crno-beli posle slabog starta uspeli da mnogo agresivnije uđu u drugi deo igre.

William Mosley, Nemanja Gordić

Trener nam je održao dobar govor u poluvremenu. Objasnio nam je da smo sporo krenuli i da moramo da se saberemo ako želimo da dobijemo meč. Kao što ste videli, snažno smo otpočeli drugo poluvreme, poboljšali smo odbranu. To se videlo na terenu, pa smo uspeli da trijumfujemo“, istakao je Mozli i dodao:

Nikada nisam sasvim zadovoljan svojom igrom. Smatram da uvek ima prostora za poboljšanje. Srećan sam trenutno, dobro nam ide. Znam šta je moj zadatak i trudim se da što je bolje moguće odradim ono zbog čega sam ovde. Za sada deluje da se sve odvija kako treba“.

O svojoj ulozi u ekipi 30-godišnjak je rekao:

Defanzivan sam igrač od kada se bavim košarkom. Kada sam na terenu trudim se da dâm dosta energije timu i da igram agresivnu odbranu. Igram jako. Neko mora da pravi čvrste faule. Volim tu ulogu i dajem se do iznemoglosti“.

Upitan šta smatra da crno-beli treba da poprave u nastavku sezone, veteran visok 2.03 je kazao:

"Ono što treba da popravimo je to kako ulazimo u meč. Poslednja tri meča smo mogli da startujemo mnogo bolje. Sporo smo započinjali utakmice, pa smo morali da ‚jurimo‘ rezultat. Ako poporavimo o i slobodna bacanja, mislim da imamo solidne šanse da ostvarimo dobar rezulta“.

Za kraj, prokomentarisao je atmosferu čuvenih Grobara.

Bilo je mnogo navijača. Volim takvu atmosferu, daje mi dodatni impuls. Čak i kada smo pre nego što je sezona počela bili na fudbalskoj utakmici Partizana, to je bilo potpuno novo iskustvo za mene. Ništa slično ranije nisam video“, zaključio je Mozli.